معرفی بهترین ساختمان های کرج با معماری خاص

بهمن ۴, ۱۴۰۰
0 نظر
بازسازی ملک

معرفی بهترین ساختمان های کرج

بازسازی ساخمان کرج
بازسازی ساخمان کرج

اولین سوالی که افراد به هنگام سکونت در کرج حتماً آن را خواهند پرسید این است که بهترین مناطق کرج برای زندگی کدام است؟

پاسخ دادن به این سوال پیچیدگی ها و دردسرهای خاص خود را دارد و در نظر گرفتن بودجه و انتظار افراد از خانه ای مناسب می تواند کمک کند تا به این سوال، یک پاسخ منطقی داده شود.

چنانچه فردی هستید که از توانایی مالی بالایی برخوردارید می توانید به زندگی در مناطقی مانند مهرشهر، جهانشهر و عظیمیه کرج فکر کنید.

خانه هایی که در این قسمت ها قرار دارد، بسیار لوکس و شیک هستند. خرید خانه در این محله ها به افراد کمک می کند تا در یک سرمایه گذاری زود بازده و با سود فراوان شرکت کنند.

محله هایی که از آن نام بردیم از استقبال فراوانی نزد سرمایه گذاران برخوردار هستند و به دلیل داشتن امکانات رفاهی مناسب، فضای خوبی برای اسکان به شمار می روند.

چنانچه کارمند بوده و محدودیت هایی از نظر شرایط مالی دارید اصلاً نگران نباشید؛ زیرا علاوه بر مهرشهر، عظیمیه و جهانشهر مناطق دیگری نیز در شهر کرج وجود دارد که کارمندان می توانند برای پیدا کردن یک مسکن مناسب در آنها اقدام کنند.

البته کارمندان به هنگام خرید خانه باید دو نکته را مورد توجه قرار دهند؛ یکی از نکات بسیار مهم، در صورت نداشتن یک خودروی شخصی، نزدیکی به ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی است. مورد دیگری که کارکنان باید به آن توجه داشته باشند متراژ خانه و قیمت آن است.

معمولا کارمندان می توانند در محله هایی مانند گلشهر، کیانمهر و بلوار ارم یک خانه با شرایط مناسب پیدا کرده و خریداری کنند. متراژ خانه هایی که در این محله ها وجود دارد،

از 40 تا 300 متر است و به همین دلیل، دست آنها برای خرید خانه کاملاً باز است تا بهترین و مناسب ترین منزل را با توجه به شرایطی که دارند خریداری کنند. دسترسی به مراکز خرید،

وسایل حمل و نقل عمومی و تره بارها از جمله مزیت های زندگی در محله های نامبرده به شمار می رود.

افرادی که از نظر مالی در شرایط خوبی به سر برده و با هیچ محدودیتی مواجه نیستند می توانند در یکی از محله های کرج از جمله کوی کارمندان جنوبی اقامت کنند. این محله در منطقه 9 قرار داشته و همسایگان آن، محله های کوی کارمندان شمالی، دهقان ویلا و ولیعصر هستند.

از جمله امکاناتی که در این محله به چشم می خورد اداره کل امور مالیاتی استان البرز و ورزشگاه شهید سبحانی است. قیمت املاک در این کوی، متوسط رو به بالاست.

دیگر مناطقی که قیمت ملک در آنها متوسط رو به بالاست کوی امامیه است. این کوی در منطقه 7 کرج واقع شده و محله هایی مانند گوهر دشت، کوی قائم و اتحاد در اطراف آن قرار دارند.

خرید مسکن در کوی کارمندان شمالی نیز نیاز به در نظر گرفتن بودجه زیادی دارد.

کوی قائم و جهانشهر نیز در همسایگی این محله بوده و دسترسی بسیار مناسبی به سایر محله های های شهر کرج از این محله وجود دارد. از واحدهای کوچک و نقلی گرفته تا آپارتمان های نوساز و با مساحت زیاد می توان در این منطقه یافت.

عظیمیه و مهرشهر کرج نیز از جمله محله های شهر کرج به شمار می روند که قیمت مسکن در آنها بالا است.

به دلیل واقع شدن در یک منطقه خوش آب و هوا، شرایط خوبی برای زندگی فراهم کرده است. عظیمیه در شمال شرق کرج واقع شده و محله مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد. مهرشهر در غرب

کرج

کرج قرار داشته و آن نیز آب و هوای بسیار خوبی برای زندگی فراهم کرده است. برای خرید آپارتمان هایی لوکس و مجلل باید به فاز یک مهرشهر مراجعه کنید. در ضمن خوب است بدانید که امنیت در این منطقه بالاست.

جهانشهر و گوهر دشت نیز از جمله مناطقی هستند که قیمت مسکن در آنها بالاست. گوهر دشت در شمال شهر کرج واقع بوده و جهانشهر نیز از جمله محله های مرکزی این شهر به شمار می رود.

اگر به دنبال یک شرکت دکوراسیون داخلی در کرج هستید باید بگوییم که بهترین و معتبرترین شرکت طراحی دکوراسیون در کرج را انتخاب کرده اید برای آشنایی بیشتر با این شرکت در ادامه همراه ما باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی باعث می شود که ملک موردنظر شما نظم بگیرد و طراحی اصولی و مرتب جایگزین طراحی غیر اصولی شود و با این کار محیط جلوه ای خاص می گیرد.

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی در کرج گسترده تر شده و در بسیاری از محیط ها از جمله ملک مسکونی، تجاری، اداری بسیار مورد استقبال قرار گرفته است البته طراحی دکوراسیون داخلی قوانین و اصول خود را دارد و باید از افراد متخصص این حوضه کمک بگیرید.

انواع طراحی دکوراسیون داخلی در کرج

امروزه سبک های متفاوتی برای طراحی دکوراسیون داخلی کرج ابداع شده اند که با توجه به علایق افراد و امکانات و فضایی که دارد باید بهترین نوع را انتخاب کنیم.

سبک های دکوراسیون داخلی در کرج انواع مختلفی دارند که بهتر است با بعضی از آنها آشنا شوید. در ادامه به چند سبک طراحی دکوراسیون داخلی می پردازیم.

1_ طراحی داخلی مدرن کرج
سبک دکوراسیون مدرن در عین سادگی بسیار جذاب بوده و طرفداران زیادی دارد.

در این نوع سبک دکوراسیون در کرج باید از کمترین و ساده ترین اشیا استفاده کرد مثل مبل هایی با تعداد کم و بسیار ساده، استفاده از وسایل صاف و صیقلی، استفاده از وسایل فلزی و نقره ای، استفاده از شیشه های بزرگ و صاف.

در دکوراسیون مدرن ممکن است اشیایی قرار گیرد که هیچ استفاده ای ندارند اما در هر صورت از اصول سبک مدرن است و وجود آنها ضروری است.

از دیرباز طراحی دکوراسیون مدرن وجود داشته و فقط طی دوره های مختلف اسم آن تغییر کرده امروزه نیز تیم طراحی دکوراسیون داخلی در کرج توجه زیادی به این سبک دارد و از متخصصان زیادی برای این طراحی بهره می گیرد

_ دکوراسیون داخلی سنتی در کرج

برای کسانی که علاقه مند به سبک های سنتی و قدیمی هستند و دنبال طرح های نوستالژِی میگردند ما سبک دکوراسیون سنتی را پیشنهاد می کنیم. این سبک برای افراد یادآور خاطرات است و همچنین سبکی رایج برای دکوراسیون داخلی در کرج است.

سبک سنتی در طراحی دکوراسیون داخلی کرج بسیار دیده می شود.

سنتی در اکثر کشورها وجود دارد و با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم هر کشور این سبک طراحی می شود. سبک طراحی سنتی جزو سبک هایی است که در هر کشوری طرفداران زیادی را دارد.

قالی و فرش دستبافت، پشتی های بزرگ، تخت های چوبی، کرسی نمونه هایی از اثاثه به کار رفته در سبک دکوراسیون سنتی است.

در سبک دکوراسیون سنتی از چوب بسیار زیاد استفاده می شود و این سبک برای علاقه مندان به وسایل چوبی خانه سیار چشمگیر است. شیشه های رنگی از دیگر موارد پرکاربرد در سبک دکوراسیون سنتی است.

_ سبک دکوراسیون مینیمال در کرج

سبک دکوراسیون مینیمال شباهت زیادی با سبک مدرن دارد و حتی از سبک مدرن نیز ساده تر است. در طراحی سبک دکوراسیون مینیمال از کمترین وسایل و اشیاء باید استفاده کرد و تا حد ممکن از وسایل تزئینی نباید استفاده کنید.

سفید از جمله رنگ هایی است که در این سبک بسیار دیده می شود و رنگ های جیغ و پر زرق و برق جایی در سبک مینیمال ندارند.

طراحان دکوراسیون داخلی در کرج با به کارگیری رنگ های خنثی، چراغ های تزئینی، پرده های توری سفید، دیوار تک رنگ و ساده سبک مینیمال را در خانه ها و ویلا در کرج پیاده کرده اند.

طراحی نما به سبک مدرن ؛ اگر معمار نیستید و می خواهید نمای ساختمان خود را معمارانه طراحی کنید و یا مناسب ترین طرح را انتخاب کنید،

باید اصولی که یک معمار طی طراحی نما مد نظر می گیرد را به کار گیرید. معمولا طراحی نما به نظر چندان دشوار نمی آید؛ اما قضیه آن طور که فکر می کنید هم ساده نیست.
نمای یک ساختمان جزو آخرین مواردی است که در طراحی به آن پرداخته می شود؛ با این حال می توان ادعا کرد که اولین تاثیر بصری یک ساختمان توسط نما اعمال می شود.

شما تقریبا همه ساختمان هایی را که به آن ها رفت و آمد دارید، به کمک نمایشان می شناسید. نمای بعضی ها را دوست دارید و برخی دیگر را نمی پسندید. این موضوع در بسیاری از اوقات به سلیقه شخصی ناظر بر می گردد؛ اما به هر حال یک نمای زیبا فاکتورهای نسبتا ثابتی دارد.

نمای مدرن در کرج

نما هویت یک ساختمان را شکل می دهد. این قضیه تا حدی اهمیت دارد که حتی هویت یک شهر را نیز درگیر می کند.

اگر بخواهیم از جنبه گذر زمان و تحول سبک های معماری به این موضوع نگاه کنیم، مفهوم هویت در نما طی دوره های مختلف تعریف های متفاوت اما مرتبط به خود می گیرد.

به زبان ساده، نماهای امروزی هویت یک ساختمان را طور دیگری تعریف می کنند. مدرنیزه شدن معماری از جمله عواملی است که سبک جدید طراحی نما را تعریف می کند. نمای ساختمان می تواند با یک حجم ساده تعریف شود.

در معماری مدرن، عموم نماها به سمت سادگی پیش رفته و طرفداران بسیاری نیز دارند.

برای بیان یکی از خصوصیات بارز معماری مدرن را به زبان ساده، می توان از دو واژه صفحه و شیشه استفاده کرد :
این دو کلمه را می توان اقتباسی دانست از معماری فوق العاده زیبای میس وندروهه، معمار پیشروی سبک مدرن که تعریف کننده بسیاری از اصول این معماری بود
در معماری مدرن، شیشه ها و صفحه ها حرف اول را می زنند
با در نظر گرفتن این دو فاکتور، می توانید یک قدم به طراحی نمای مدرن مورد نظر خود نزدیک شوید.
بالکن های ساختمان می توانند به صورت باکس های بیرون زده از نما طراحی شوند
این ایده به خودی خود می تواند در عین عملکرد، طرح نما را تعریف کند.

نمای مدرن در کرج

یک بالکن پیش آمده از سطح ساده و یکدست نما ساده ترین شکل طراحی است که از طریق الحاق احجام به سطح ساختمان ایجاد می شود.
احجام به کار رفته در طراحی نما، می توانند با کمی چرخش به سمت داخل یا بیرون، فرم خاص تری به نما ببخشند.
اگر به تنوع و تفاوت علاقه دارید، فرو رفتگی و پیش آمدگی احجام از دیگر ایده های قابل اجرا برای تشکیل فرم منحصر به فرد هستند که می توانید به کار ببرید.
نماهای کرکره ای به تازگی جای خود را در میان انواع طرح های معاصر باز کرده اند.
در این دسته از نماها، معمولا قسمتی از نما توسط کرکره های پیوسته پوشیده می شود.
این طرح بیشتر در قسمت هایی از نما اجرا می شود که دارای پنجره و یا تراس نباشند تا دید محیط به فضای بیرون مسدود نشود.
در صورتی که کرکره ها روی سطح پنجره اجرا شوند، باید قطر و فاصله کرکره ها به درستی در نظر گرفته شود تا چشم انداز را از بین نبرند.
متریال های مورد استفاده در طرح های مدرن، عموما بتن، سنگ، چوب، فلز و شیشه هستند.

نورپردازی نما از دیگر نکاتی است که باید حتما در طراحی مد نظر قرار گیرد :
اگر می خواهید ساختمان شما در شب نیز به اندازه روز جلوه داشته باشد و یا حتی زیباتر نیز به نظر برسد، باید در نورپردازی سطوح دقت بسیاری داشته باشید.
میزان، تم و جهت تابش نور بر تصویری که ساختمان در شب به خود می گیرد، تاثیر بسیار دارد.
اصول سبک های دیگر را وارد طرح خود نکنید و اگر تمایل به تلفیق سبک مدرن با سبک دیگری دارید، آگاهانه به این ترکیب بپردازید.
در طراحی نما همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید که همه طبقات ساختمان را به صورت واحد و در قالب یک فرم مد نظر بگیرید و طرح مورد نظر را به قسمت های مختلف نشکنید.
یکپارچگی از مهم ترین اصول طراحی نماهای مدرن به شمار می رود.

نمای مدرن در کرج

این که چه متریال هایی را برای طراحی نما در نظر دارید، چندان مهم نیست
چیزی که اهمیت دارد این است که بتوانید تناسب خوبی بین متریال های به کار رفته در طراحی ایجاد کنید
گاهی در برخی نماهای شهر با وجود استفاده از بهترین متریال های موجود، طرح اجرا شده موفق به نظر نمی رسد
این موضوع بیشتر ناشی از عدم توجه به تناسبات بصری است
بهترین متریال ها و زیباترین رنگ ها الزاما نمای خوبی نخواهند ساخت، مگر این که در نحوه ترکیب و طراحی آن ها دقت کافی به خرج داده شود

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها