روند بازسازی ساختمان قدیمی و کلنگی در کرج

آذر ۱۱, ۱۴۰۰
0 نظر
ایده بازسازی خانه قدیمی

روند بازسازی ساختمان قدیمی و کلنگی در کرج

درخواست مجوزها و بررسی برنامه ها

پس از گرفتن مجوز ساختمان، باید به بررسی برنامه ها و بودجه در دسترس بپردازید..

مجدد بررسی نمایید، اگر فکر می کنید که نیاز است بعد تر تغییراتی بیشتری صورت گیرد، لازم است درخواست رضایت را تغییر دهید، پرداخت هزینه کنید و به طور بالقوه پروژه خود را به تاخیر بیاندازید.

اطمینان حاصل کنید که تیم استخدام شده تخصصی بازسازی، برنامه را می داند، از فرآیند بازسازی ساختمان قدیمی و مراحل پیش رو آگاهی دارد

و برنامه ریزی خوب و دقیقی برای پیشبرد پروژه دارد. این پروسه باید شامل تمام اطلاعات مورد نیاز، از جمله نقشه های دقیق و

شواهد مربوط به انطباق با قانون ساختمان است. اگر به رضایت منابع یا سایر مجوزها را نیاز دارید، برای آنها نیز درخواست کنید.

نظارت بر پیشرفت پروژه بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان قدیمی

شروع کار بازسازی ساختمان قدیمی

فرآیند بازسازی ساختمان قدیمی و کار ساخت و ساز زمانی می تواند آغاز گردد که شما مجوز ساخت را در دست داشته باشید.

به محض کسب مجوز ساخت و مشخص شدن زمانن شروع کار می بایست به شورا اطلاع دهید. این تاریخ مهم است زیرا شما باید ظرف مدت 12 ماه از دریافت مجوز ساخت،

بازسازی ساختمان و یا ساخت بنا تازه را در پروژه شروع کنید و در عرض دو سال آن را به اتمام برسانید. این تاریخ در پروژه نهایی شورا ثبت و استفاده می گردد و این بخشی از اطلاعاتی است که شما برای جمع آوری اطلاعات در طول پروژه نیاز خواهید داشت.

نظارت بر پیشرفت پروژه بازسازی ساختمان

در فرآیند بازسازی ساختمان قدیمی، شما، مدیر پروژه، سازنده یا معمارتان باید بر پیشرفت پروژه نظارت داشته و شورا شهر را از چگونگی روند کار مطلع سازید.

بازرسی های لازم را سازمان دهی کرده و از درستی انجام تمامی مراحل اطمینان حاصل نمایید. اگر کار بر طبق برنامه ریزی پیش نمی رود، این خود دلیلی برای بحث و گفتگو با شوراست.

آنها می توانند در تشخیص و تغییرات اسناد و یا اصلاحات مربوط به مجوز های ساختمان راهنمایی کنند.

صورتحساب ها را همان گونه که در قرارداد خود توافق کرده اید و یا به عنوان نقاط عطف مطابقت داده و اگر می توانید کمی زودتر از موعد پرداخت نمایید. گواهینامه ها و مجوز های مربوط به انرژی الکتریکی و گاز را به دریافت و مستند سازی نمایید. در زمان دریافت گواهی نامه نهایی از شورا،

بررسی و امضا این برگه ها نیاز است.

اصول بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان فرسوده

تکمیل پروژه بازسازی ساختمان

اطمینان حاصل کنید که همه چیز در مجوز ساختمان، برنامه ها و قراردادهای شما مشخص شده است.

شما نیاز دارید که طی 12 ماه پس از پایان کار بازسازی ساختمان کرج ، سازنده خود را از هر مشکلی مطلع کنید.

همانطور که در قراردادهای شما توافق شده است، باید تمام پرداخت های نهایی را انجام دهید.

از پرداخت تمام هزینه های شورا نیز اطمینان حاصل نمایید. در مرحله از فرآیند بازسازی ساختمان قدیمی می توانید پس از نکمیل روند ساخت پروژه، مجوز شورا شهر را به صورت دریافت یک گواهینامه اخذ نمایید.

دریافت گواهی های بازسازی ساختمان

اگر تغییرات مورد نظر بیشتر از موارد برآورد شده است، ممکن است هزینه های اضافه ای را به پروژه تحمیل کند و تمام این هزینه ها می بایست قبل از صدور مجوز از شورا پرداخت گردند.

در اواخر فرآیند بازسازی ساختمان قدیمی، بازبینی نهایی پروژه توسط شورا برای صدور گواهی پایان کار، ممکن است چند روز زمان ببرد.

برای اکثر پروژه های بازسازی ساختمان داخلی دریافت گواهی، پایان فرآیند بازرسی است.

با این حال، اگر ساختمان شما دارای یک سیستم مشخص و خاص مانند یک ماشین کابلی و یا سیستم های هوشمند و… باشد، به دلایل ایمنی نیاز به نظارت منظم و پیوسته دارد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها