نکات مهم در طراحی اتاق خواب

شهریور ۱۸, ۱۴۰۰
0 نظر
بازسازی ساختمان باغ پیر کرج

طراحی اتاق خواب

اتاق خواب از جمله قسمت هایی در منزل است که افراد مدت زمان زیادی را در آن می گذرانند. استفاده از این اتاق به عنوان مکانی جهت استراحت و همچنین پرداختن به کارهای شخصی باعث خواهد شد تا توجه به خصوصی در طراحی این قسمت از منزل شود.
طراحی اتاق خواب بسیار مهم است و همچنین زیبایی و رمانتیک ‌بودن این اتاق اهمیت بسیار فراوانی دارد. هر چه اتاق طراحی بهتری داشته باشد ، کیفیت استراحت افراد نیز بالاتر خواهد رفت. در ادامه به نکات مهم در طراحی اتاق خواب خواهیم پرداخت.

طراحی اتاق خواب

نکات مهم در طراحی اتاق خواب

1- تخت‌ خواب مناسب در طراحی اتاق خواب

همیشه سعی کنید که اتاق خواب مرتب و تمیز باشد ، تا حس آرامش به شما ببخشد. بعد از مرتب ‌بودن اتاق ، تخت خواب نیز مسئله بسیار مهمی است. برای داشتن اتاق رمانتیک باید تخت راحت با روتختی زیبا و همچنین آرامش بخشی داشته باشید.
استفاده از تخت خوابی که نسبت به اندازه اتاق خواب اندازه بزرگ تری داشته باشد ، ممکن است باعث ایجاد شلوغی اتاق شود.

طراحی اتاق خواب

تخت‌ خواب مناسب در طراحی اتاق خواب

2- رنگ آمیزی اتاق خواب

در بازسازی ساختمان قدیمی به این نکته توجه کنید که از رنگ های گرم همانند رنگ قرمز جهت رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب استفاده نکنید. زیرا که فضای اتاق خواب باید به نوعی باشد که باعث ایجاد حس آرامش در افراد شود.
استفاده از رنگ های گرم موجب نشاط و انرژی در فرد خواهد شد و از این رو در مدت زمانی طولانی ، انتخاب مناسبی برای استفاده در طراحی اتاق خواب نمی باشد.
به همین علت بهتر است که از رنگ های ملایم در طراحی اتاق خواب استفاده نمایید. رنگ های خنثی و همچنین رنگ های آرامش بخش می توانند نمونه ای از بهترین رنگ ها برای اتاق خواب باشند. در کنار استفاده از رنگ مناسب می توانید دیوار اتاق خواب خود را تزئین نمایید.

3- بهره گیری از نور طبیعی در اتاق خواب

اگر طراحی اتاق خواب شما به نوعی می باشد که پنجره ای در آن وجود دارد ، باید از این میزان نور نهایت استفاده را ببرید.
از این رو باید توجه داشته باشید که چیدمان وسایل به نحوی نباشد که جلوی ورود نور را بگیرد. اگر میزان نور طبیعی در اتاق خوابتان کافی نمی باشد ، استفاده از شیوه های نورپردازی مناسب نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه نمایید. بنابراین در زمان طراحی اتاق خواب به میزان نور و همچنین اجرای صحیح شیوه های نورپردازی توجه نمایید. در انتخاب چراغ اتاق خواب توجه به سبک دکوراسیون نیز حائز اهمیت است.

4- فرش مناسب در اتاق خواب

استفاده از یک فرش مناسب در طراحی اتاق خواب نه تنها باعث ایجاد انسجام در بین دیگر اجزا و همچنین عمق بخشی به فضای اتاق خواب می شود ، بلکه از نظر ایجاد گرمی در اتاق خواب نیز دارای اهمیت خواهد بود.
از این جهت انتخاب یک فرش با اندازه مناسب نکته مهمی می باشد که باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از فرشی که اندازه کوچکی دارد و یا در مقابل اندازه بزرگی داشته باشد که تمام سطح اتاق را پر نماید ، انتخاب مناسبی نخواهد بود.
استفاده از فرش در کنار تخت خواب یکی از مکان های مناسب جهت استفاده از این المان می باشد. بهتر است اندازه فرش به نحوی باشد که اطراف تخت خواب را پر نماید.

5- انتخاب المان مناسب در طراحی اتاق خواب

بسیاری از طراحان داخلی بر این باورند که بهتر است از خرید یک ست کامل که شامل تمامی المان های مورد نیاز در اتاق خواب می باشد ، خودداری نمایید.
بر این اساس بهتر است تنها نسبت به خرید المان هایی که به آن ها نیاز دارید اقدام کنید. به طور مثال شاید به جای استفاده از یک میز پاتختی ، بیش تر به استفاده از یک آباژور پایه دار نیاز داشته باشید. بنابراین بهتر است که جهت خرید وسایل اتاق خواب هوشمندانه عمل نمایید.

6- عدم شلوغی در طراحی اتاق خواب

یکی از اصلی ترین نکاتی که در زمان طراحی اتاق خواب باید به آن توجه کنید ، عدم ایجاد هرج و مرج و شلوغی در طراحی آن است.
جهت انجام این کار بهتر است که از استفاده وسایل بیش از اندازه خودداری نموده و تنها در حد نیاز از وسایل در اتاق خواب استفاده نمایید.
توجه داشته باشید که فضای اتاق خواب را همیشه مرتب نگه دارید. استفاده از این راهکار بسیار آسان بدون شک در بهتر جلوه دادن طراحی اتاق خواب به شما کمک شایانی خواهد کرد.

طراحی اتاق خواب

عدم هرج و مرج در اتاق خواب

7- استفاده از کاغذ دیواری در طراحی اتاق خواب

استفاده از کاغذ دیواری برای اتاق خواب جز روش های کاربردی می باشد. انتخاب کاغذ دیواری مناسب که با طراحی فضای اتاق خواب هماهنگی داشته باشد ، از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید.
استفاده از رنگ های ملایم برای کاغذ دیواری می تواند در ایجاد فضایی آرام به شما کمک نماید و همچنین استفاده از پوستر دیواری اتاق خواب با طرح های زیبا نیز می تواند ایده جالبی باشد.

بازسازی ساختمان در کرج

 

پخش صدای آرامش بخش می ‌تواند موجب حس بهتری در شما شود. سیستم‌ های پخش صدا و یا رادیو اصولا انتخاب‌ های خوبی برای اتاق خواب خواهند بود. ولی برای رمانتیک ‌شدن اتاق خواب بد نیست که تاثیر عمیق صدای آب را نیز تجربه نمایید. این صدا در طول شب و یا حتی زمانی ‌که می‌ خواهید روی تخت تمدد اعصاب کنید ، بسیار عالی است. هنگامی ‌که احساس آرامش دارید و آرام هستید ، استراحت کامل و بهتری نیز خواهید داشت.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها