نقاشی درب و پنجره ساختمان در کرج

شهریور ۱۴, ۱۴۰۰
0 نظر

نقاشی درب و پنجره ساختمان

هنگامی که در بازسازی ساختمان قدیمی ، نقاشی ساختمان خود را به اتمام رسانده اید ، دیوارها ، سقف و هر سطحی را رنگ آمیزی نموده اید ، مرحله دیگری جهت نقاشی ساختمان باقی مانده است که بسیار اهمیت خواهد داشت و با انجام آن کار نقاشی ساختمان شما به پایان می رسد.
این مرحله نقاشی درب و پنجره ساختمان خواهد بود.

 

نقاشی درب و پنجره و رنگی که برای آن ها انتخاب می نمایید بسیار مهم می باشد و می بایست در انتخاب رنگ درب و پنجره با حوصله خلاقیت به خرج دهید. حتما هم این نکته را در هنگام نقاشی درب و پنجره ساختمان در نظر داشته باشید که در رنگ انتخابی شما با رنگ موجود در محیط هماهنگ باشد.

نقاشی پنجره ساختمان

نقاشی پنجره

لوازم مورد نیاز برای نقاشی درب و پنجره

نقاشی درب و پنجره ساختمان هم مانند هر کار ساختمانی دیگر نیازمند لوازم مخصوص به خود می باشد که مهمترین وسیله که می بایست در انتخاب آن نهایت دقت را به خرج دهید ، تهیه رنگ مخصوص برای درب و پنجره خواهد بود.

برخی به اشتباه از همان رنگی که برای دیوارهای خود استفاده می کنند برای نقاشی درب و پنجره هم به کار می برند ، که لازم به ذکر است که این کار صحیح نمی باشد و رنگی که مخصوص در و پنجره می باشد ، در کارخانه رنگ مخصوص برای رنگ آمیزی سقف با فرمول خاصی تولید می شود.
از این رو در هنگام خرید رنگ جهت نقاشی درب و پنجره به لیبل درج شده بر روی رنگ توجه نمایید. به این دلیل که رنگ هایی مناسب برای رنگ آمیزی درب و پنجره می باشند و بر روی آن ها نوشته می شود که مخصوص سطوح چوبی ، کابینت و پنجره است.

 

رنگ آستری ، ضد زنگ ، سمباده ، قلمو نازک و همچنین غلطک کوچک از دیگر لوازم مورد نیاز برای نقاشی درب و پنجره خواهند بود.

جنس رنگ درب و پنجره

همانطور که می دانید درب و پنجره و مخصوصا چهارچوب درب ها بسیار زود کثیف می شوند و این خود نمای بدی به فضا خواهد داد و به هیچ وجه خوشایند نمی باشد. در نتیجه بهتر است رنگ هایی که برای درب و پنجره ها استفاده می کنید ، قابلیت شستشو را داشته باشند و بتوان به راحتی لکه ها را از روی آن ها پاک نمود.
بهترین نوع رنگ جهت نقاشی درب و پنجره ، رنگ های روغنی خواهند بود. البته باید بدانید که دو نوع رنگ روغنی مات و براق در بازار موجود می باشد.
رنگ روغنی مات برای دیوار می باشد و شما باید برای نقاشی درب و پنجره از رنگ روغنی براق استفاده کنید. رنگ روغنی براق بسیار سریع عیب ها را می پوشاند و علاوه بر آن ، قابل شستشو است.

روش صحیح نقاشی درب و پنجره

نقاشی درب و پنجره می بایست به خوبی و به شیوه صحیحی انجام گیرد تا رنگ ها در هنگام نقاشی به قول معروف شره نکند. برای نقاشی درب بهترین کار جهت رفع مشکل شره کردن این است که درب را از لولا جدا کنید. پس از جدا شدن از لولا آن را بر روی خرک نجاری قرار دهید. به این طریق رنگ آمیزی درب بهتر و با تسلط بیشتری انجام خواهد شد.

نقاشی درب و پنجره ساختمان در کرج

پیش از شروع نقاشی درب و پنجره ، سطح و چهار چوب را به خوبی و با استفاده از پاک کننده ها تمیز نمایید. توجه داشته باشید گرد و غبار و کثیفی بر روی سطح باقی نماند. این امر مهم بوده و در رنگ آمیزی بهتر شما را یاری می نماید.
جهت رنگ آمیزی درب به شما پیشنهاد می کنیم که حتما تجهیزات درب را همانند دستگیره و همچنین قفل را از روی درب جدا کنید. با این کار لکه رنگ بر روی دستگیره و قفل درب نخواهد ریخت.

نقاشی درب و پنجره ساختمان در کرج

اگر این تجهیزات کهنه و زنگ زده می باشند ، بهتر است که تجهیزات جدید تهیه نموده و آن ها را پس از رنگ آمیزی ، جایگزین تجهیزات کهنه نمایید.
اگر می خواهید که خروجی نقاشی درب و پنجره شما بدون ایراد و ایده آل باشد ، می بایست قبل از رنگ آمیزی به زیرسازی سطوح بپردازید.
در ابتدا می توانید رنگ آستری بزنید و تمام قسمت هایی که پوسته دارند را با سمباده از بین ببرید. سمباده را در داخل ظرف آب خیس نموده و سپس بر روی برآمدگی های سطح کار بکشید تا برآمدگی و عیوب برطرف شوند. اگر هم که درب و پنجره شما نو می باشد ، پیشنهاد می کنیم که قبل از نقاشی یک الی دو مرتبه سطح را ضد زنگ بزنید.

مقاوم سازی فونداسیون

فونداسیون

نقاشی درب و پنجره فلزی

در صورتی که درب و پنجره فلزی می باشند ، پس از اینکه کار جوشکاری و نصب آن ها به اتمام رسید ، ابتدا باید قسمت هایی که لکه سیاه دارند را با استفاده از پارچه نمناک تمیز نمایید.
سپس ضد زنگ را با تینر روغنی مخلوط نموده و با قلموی نازک به درب و پنجره بزنید. دقت داشته باشید که غلظت ضد زنگ مناسب باشد و به صورت قطره بر روی سطح باقی نماند.
برای درب و پنجره های فلزی هم باید پس از زیرسازی و ضد زنگ ، به کمک سمباده برآمدگی ها را برطرف کرد. البته برخی برای نتیجه بهتر پیش از شروع رنگ آمیزی ، درب را بتونه کاری می کنند.

نقاشی

نقاشی درب و پنجره فلزی

پس از اینکه یک مرتبه درب یا پنجره را رنگ آمیزی کردید ، به همان یک بار اکتفا نکنید و یک مرتبه دیگر به رنگ آمیزی سطح بپردازید.
در واقع نقاشی درب و پنجره را می بایست به صورت دو لایه رنگ آمیزی کنید. پس از اینکه از خشک شدن درب مطمئن شده اید ، تجهیزات (دستگیره و قفل) را بر روی درب نصب نمایید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها