بازسازی ساختمان به روش مینیمال کرج

شهریور ۱۳, ۱۴۰۰
0 نظر

مینیمالیست به معنای ساده گرایی یا ساده پسندی است که عاری از هر پیچیدگی می باشد. اساس و بنیاد مکتب مینمالیسم بر پایه ساده گرایی است. بازسازی ساختمان به روش مینیمال از عناصری ساده برای رساندن حداکثر مفهوم استفاده می کند.

بازسازی ساختمان به روش مینیمال

قبل از شروع بازسازی ساختمان باید تصمیم بگیرید که هدف از بازسازی چیست؟ از چه عناصری برای بازسازی می خواهید استفاده کنید؟ سبک مدرن را می پسندید یا طرفدار سبک های سنتی می باشید؟ زمانی که توانستید پاسخ های مناسب برای این پرسش ها پیدا کنید مسیر بازسازی ساختمان شروع خواهد شد. این مقاله همه چیز راجع به بازسازی ساختمان به روش مینیمال را توضیح خواهد داد.

اشکال هندسی ساده، ساده گرایی

طرفداران این سبک بر دو پایه بیشترین تاکید را دارند: استفاده از استعاره و هندسه فیزیک است. مینیمالیسم ها بر این باورند که با زدودن حضور فریبنده ترکیب‌بندی و کاربرد موارد ساده و اغلب صنعتی که به شکلی هندسی و بسیار ساده شده قرار گرفته باشند، می‌توان به کیفیت ناب رنگ، فرم، فضا و ماده دست یافت.

طراحی داخلی ساختمان به روش مینیمال

ساده ‌گرایی نمونه‌ای از ایجاز و سادگی را در خود به همراه دارد. معماران سبک مینیمالیسم می خواستند تجربیات احساسی خود را مستقیما از طریق روش هایی که در همان لحظه خلق اثر به ذهنشان می رسد را نشان دهند.

رنگ های سرد و فضای خالی

استفاده از رنگ های سرد و نورپردازی سفید یا آبی در طراحی دکوراسیون منزل، فضای زیباتری را به محیط خانه خواهد بخشید. در طراحی خانه به روش مینیمالیسم از رنگ های خنثی مانند سفید استخوانی، خاکستری یا فیلی رنگ استفاده می شود. استفاده از رنگ های سرد باعث می شود که فضای ساختمان ساده و بزرگ تر به نظر برسد. در واقع رسالت مینیمالیسم هم همین موضوع می باشد.

طراحی داخلی ساختمان به مینیمال

طراحی ساختمان مینیمالیسم

ترکیب فضای گسترده با وسایل اندک

فضاهای گسترده و باز با کم ترین تعداد وسایل ضروری می تواند محیط خانه را جذاب تر کند. این ایده به بزرگتر نشان دادن فضا نیز کمک بسیاری خواهد کرد. شعار نهضت مینیمایسم ها عنصر ساده گرایی است و لوکس گرایی، استفاده از وسایلی که تنها جنبه تزئینی دارد و کاربرد دیگری جز این ندارد در این مکتب جایی نخواهد داشت. به همین علت است که فضاهای طراحی شده توسط معماران ساده گرا دارای حداقل وسایل با حداکثر کاربرد است. البته که این ایده طرفدار بسیاری دارد و می توان از ترند های اصلی این اواخر نام برد.

ترکیب فضای گسترده با وسایل

ترکیب فضای گسترده

پنجره های بزرگ(نور طبیعی)

استفاده از نور طبیعی در طراحی داخلی فضا، کمک می کند تا فضای جالب تری از نور طبیعی داشته باشیم. این هدف تنها با کمک از پنجره های بزرگ امکان پذیر است. زیرا که معماران مینیمال تصمیم دارند از هر چیزی به طور طبیعی و مدل ساده آن بهره ببرند پس انتخاب پنجره های بزرگ می تواند این هدف را به سرانجام خود برساند.

این پنجره ها معمولا طوری طراحی و ساخته می شوند که عایق مناسبی برای حرارت و صدا باشند. معمولا این پنجره ها را با پرده های حریر یا کرکره ای ترکیب می کنند تا از تابش نور به خانه جلوگیری نشود.

کاربردی بودن و نظم و هماهنگی بین اجزا

در سبک مینیمال بین اجزا هماهنگی وجود دارد. این هماهنگی از طریق عنصر متریال انتخاب و نظم هندسی بین اجزا طراحی شده رعایت می شود.بازسازی ساختمان به روش مینیمال در همه فضاهای خانه خط های عمودی یا افقی را مشاهده می کنید زیرا که نمایش این خطوط نشانه ای از نظم و سادگی می باشد.

المان های ساده و کلاسیک

طراحی داخلی فضای ساختمان به روش مینیمال عمدتا از المان های ساده استفاده می شود. به عنوان مثال به جای استفاده از مبلمان سلطنتی با طرح های خاص از مبلمان چرمی ال شکل یا کلاسیک با رنگ های تیره یا روشن استفاده می شود.

مبلمان های مینیمالیسم ساده

مبلمان مینیمالیسم

همان طور که از ابتدا گفته شد در سبک معماری مینیمال تزیینات به حداقل مقدار خود می رسند اما استفاده از بافت پشم، پنبه، چوب و سایر بافت های دیگر دلخواه، گلدان های زنده، کوسن های رنگین، تابلوهای بزرگ هنری روی دیوارهایی که رنگ خنثی دارند به همراه چراغ ها و لوسترهایی با اشکال هندسی مدرن و خاص به عنوان تزیینات در فضاهای مینیمال مرسوم است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها