پارتیشن بندی ساختمان در کرج

شهریور ۱۲, ۱۴۰۰
0 نظر

پارتیشن به معنای جدا کننده می باشد و در بحث بازسازی ساختمان پارتیشن بندی به معنای جداسازی فضای داخلی و تقسیم بندی می باشد.

پارتیشن بندی

در بعضی مواقع بعد از اسکان نیاز به تقسیم بندی بخشی یا تمام ساختمان بعد از اسکان در افراداحساس می شود. اما دیگر امکان استفاده از دیوار های گچی وجود ندارد. پس چاره چیست؟ اینجا است که نقش پارتیشن بندی به میان می آید.

پارتیشن ها علاوه بر رسالت جداسازی فضا و به علت تنوع در طرح, ارتفاع, نوع کاربری, ترکیب بندی رنگ, متریال و ملزومات آن می تواند مکمل مناسبی در طراحی دکوراسیون فضاها باشد. با پارتیشن بندی می توان فضاهای بزرگ و بی کاربرد را تقسیم بندی یا بخش بندی به فضاهای کوچک تر و با کاربرد تر کرد.

این تقسیم بندی در فضاهای اداری که معمولا داری یک فضای بزرگ و بی کاربرد است  می تواند کمک کند برای جداسازی و ایجاد فضاهای بیشتر براساس  نیاز کاربران آنها و علاوه بر این دلایل در فضاهای کوچک از پارتیشن بندی برای بزرگ تر نشان دادن فضا، گردش هوا در فضای ساختمان و نور در خانه استفاده می شود.

انواع پارتیشن

پارتیشن ها در حالت کلی به دو بخش ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند. پارتیشن ثابت به زمین توسط ابزار پیچ، مهر می شوند چنان چه که طول پارتیشن اندازه دیوار باشد به سقف هم متصل می شود اما پارتیشن متحرک ثابت نیست و قابل جا به جایی می باشد.

انواع پارتیشن بندی

انواع پارتیشن

پارتیشن ریلی

پارتیشن ریلی دارای دیوارهای جدا کننده ای می باشند که به صورت متحرک و کشویی هستند. از پارتیشن های کشویی زمانی استفاده می شود که فضا هم زمان نیاز به تقسیم بندی این نیاز را به صورت ثابت و همیشه نمی خواهد پس از پارتیشن های غیر ثابت استفاده می شود.

پاراوان

پاروان ها از متریال چوب، پارچه، ام دی اف،.. هستند. پاراوان ها معمولا از 4 در تشکیل شده که با سایز های مختلف به وسیله لولا به هم متصل شده اند. پاراوان ها قابل حمل و غیر ثابت هستند. از پاروان ها برای:

  • محدود کردن فضای ورودی
  • تقسیم بندی فضاهای سالن از یکدیگر
  • جداسازی فضاهای سالن از یکدیگر
  • پوشاندن قسمت های قناس فضا
  • فضاسازیه اتاق کار یا فضای تعویض لباس در اتاق خواب های بزرگ که البته با توجه به نیاز روز با ایجاد طرح های متفاوت و متناسب با هر سلیقه این نیاز طراحی و در اختیار در خواست کننده ها قرار میگیرد.

پارتیشن بندی با ایده قفسه بندی

چنان چه که نیاز به پارتیشن بندی داشته اما فضای کافی ندارید یا احتیاج دارید که از فضای خود حداکثر استفاده را ببرید از ایده قفسه بندی استفاده کنید تا ضخامت ایجاد شده برای جداسازی نیز استفاده به کار برده شود. از قفسه های پارتیشن می شود فضای مناسبی برای وسایلی نظیر کتاب یا اشیاء ضروری و همچنین تزئینات استفاده نمود.

با ایده قفسه بندی پارتیشن هم جلوه بصری به فضای ساختمان ببخشید و همچنان از فضای به وجود آمده حداکثر استفاده ر ا ببرید در ضمن آن که به هدف جداسازی فضای ساختمان هم رسیده اید.

پارتیشن بندی با ایده ریسه بندی

یکی دیگر ایده های محبوب پارتیشن بندی استفاده از ریسه است. این ریسه ها می توانند از انواع جنس ها یا طرح های مختلف بسته به سلیقه و دکوراسیون شما باشد. ریسه ها حداقل ترین فضا را برای جداسازی اشغال می کند در عین حال که نور و هوا در خانه تقسیم نمی شود و همچنین می تواند تقسیم بندی متحرک و غیر ثابتی باشد که مزایای عالی برای فضای شما ایجاد می کند.

پارتیشن بندی شیشه ای

اسفاده از شیشه برای اکثر فضا های ساختمان مناسب است. زیر اکه علاوه بر جداسازی فضا جلوه زیبا به فضا بخشیده و قسمت زیادی از فضا را اشغال نمی کند ولی اصلی ترین مزیت آن که منجر به انتخاب شیشه برای پارتیشن بندی شده است.

پارتیشن بندی شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

تاریک نشدن فضا و پخش عالی نور است که فضای بصری عالی و زیبایی را ایجاد می کند. امروزه در اداره ها بیشتر از جدا کننده های شیشه ای استفاده می شود. زیرا علاوه بر جداسازی واقعی فضا افراد و کارمندان حس جداسازی را نمی گیرند و مدیران ارشد می توانند نظارت بیشتری به افراد  و کارکنان داشته باشند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها