مراحل بازسازی ساختمان در کرج

شهریور ۱۲, ۱۴۰۰
0 نظر
بازسازی

بازسازی ساختمان به انجام مراحل و فعالیت هایی گفته می شود که تغییراتی در خارج و داخل ساختمان ایجاد کند که هدف آن بهبود و حفظ سلامت ساختمان است. طبیعی است که هر عنصر و ماده ای در طبیعت عمر مفیدی دارد و پس از گذر زمان و طی شدن عمر مفید آن به سمت فرسوده شدن پیش برود. اما می شود با انجام اقداماتی نظیر تعمیر یا تعویض جزئیات تخریب را به تعویق انداخت.

مراحل بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان شامل تعمیر جزء یا بخشی از کل ساختمان می باشد. البته که بازسازی شامل مراحلی می باشد و طی کردن مراحل بازسازی ساختمان شامل اصول و قواعدی می باشد تا از تخریب و ریزش احتمالی ساختمان جلوگیری شود. به همین سبب است که باید مراحل بازسازی ساختمان را به متخصصان در این زمینه سپرد یا حداقل زیر نظر ناظران به بازسازی ساختمان قدیمی پرداخت. در ادامه تمام مراحلی که از ابتدا تا انتها باید طی کنید را توضیح خواهیم داد.

مراحل تخریب ساختمان قدیمی

مراحل تخریب ساختمان

تعیین بودجه و مشاوره با شرکت های بازسازی ساختمان

در اولین مرحله از مراحل بازسازی ساختمان باید دقیقا مشخص کنید تا چه میزان بودجه به آن اختصاص خواهید داد، سپس با در نظر گرفتن هزینه به سراغ شرکت های بازسازی ساختمان بروید تا مشاوره های لازم در این زمینه قبل از تخریب به شما بدهند. مهندسان بازسازی ساختمان تعیین می کنند که کدام فضای ساختمان و تا چه مقدار قابل بازسازی می باشد و اصولا مراحل بازسازی ساختمان را تا کجا می توان پیش برد.
همچنین مشخص می کنند که دیوار های اصلی و حائل ساختمان شما کدام هستند. معمولا قبل از بازسازی ساختمان از آن نقشه ای دقیق تهیه می شود تا قسمت های قابل بازسازی به درستی مشخص شود تا ساختمان شما در هنگام تخریب دچار کمترین آسیب شود.

مرحله تخریب

پس از طی کردن مرحله قبلی می توانید بازسازی ساختمان را به طور فیزیکی شروع کنید. اولین مرحله فیزیکی و شروع کار، مرحله تخریب ساختمان است. همانطور که قبلا گفته شد، این مرحله کاملا باید زیر نظر مهندسان و ناظران این زمینه طی شود تا کمترین ضرر به ساختمان برسد. قبل از تخریب ساختمان دیوار های حمال یا باربر باید در نقشه مشخص شوند، این مرحله دیوار ها و آن قسمت که از قبل تصمیم به تخریب آن گرفته اید انجام می شود.
دیوارهای باربر، امکان تخریب ندارند چراکه وزن سازه های ساختمان بر روی آنها استوار است. در بازسازی این دیوارها بایستی رویه دیوار را تا رسیدن به آجر تراشید و سپس سطح دیوار را خشکاند تا در صورت وجود رطوبت در آن، لطمه ای بر روی پوشش های بعدی ایجاد نکند. سپس دیوار را دوباره گچکاری نموده و برای اجرای پوشش نهایی آماده می سازیم.

مرحله ساخت

پس از مرحله تخریب مرحله ساخت است. دیوارکشی ها، ساخت اتاق های جدید و به طور کلی تغییر کاربری ها، از اقداماتی است که در این مرحله با افزودن عناصر جدید در پروژه همراه است. کیفیت ساخت و نوع مصالح به کار رفته در این بخش، تضمین کننده کیفیت زیرساخت های بازسازی شده می باشد. مراحلی مانند ایزولاسیون مناسب، و کنترل دقیق ابعاد و اندازه ها از مواردی هستند که تعیین کننده و تضمین کننده زیرساختی مناسب برای پوشش های بعدی خواهند بود.

گچ کاری و نازک کاری

پس از مرحله ساخت در مراحل بازسازی ساختمان نوبت به گچ کاری دیوار، سقف (سفید کاری) می رسد. مهم است که از چه گچی برای گچ کاری استفاده می کنید زیرا که کیفیت گچ است که عمر آن را مشخص می کند. برای بازسازی سقف ساختمان معمولا از سقف کاذب یا کناف استفاده می کنند. استفاده از سقف کاذب مزایای بسیاری چون سرعت و پوشش عیوب را به همراه دارد.

انتخاب سقف کاذب و دیوارپوش

انتخاب سقف کاذب

انتخاب کفپوش و دیوار پوش

پس از مرحله گچ کاری نوبت به انتخاب کفپوش و دیوارپوش مناسب است. انتخاب در این مرحله کاملا بستگی به بودجه و سلیقه شما دارد. زیرا که انواع بسیار زیادی برای کف و دیوار وجود دارد. برای انتخاب مناسب می توانید از مشاوران متخصص رویا مال مشورت بگیرید تا انتخاب مناسبی اشته باشید.

تعویض تجهیزات ساختمان

آخرین مرحله پس از انتخاب هر نوع کفپوش یا دیوار پوش بررسی تجهیزات ساختمان است، تا در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود. معمولا برای حفظ امنیت ساختمان درهای قدیمی را با درهای ضد سرقت تعویض می کنند. همچنین درها می توانند نقش به سزایی در زیبایی ساختمان شما داشته باشند به منظور تامین زیبایی و بخشیدن جلوه زیبا درها تعویض می شوند.
پنجره ها نیز شامل تجهیزات ساختمان می شوند، پنجره ها را برای عایق کردن حرارت و صدا تعویض می کنند چنانچه پنجره های ساختمان شما نیاز به تعویض در آن دیده نمی شود می توانید با خیال راحت از این مرحله بگذرید.

تعویض شیر آلات بهداشتی

یکی دیگر از مواردی که در بازسازی ساختمان اهمیت دارد بحث تعویض شیرآلات ساختمانی است. البته تعویض شیرآلات هر چند سال یک بار می بایست انجام شود. سرویس کردن شیرآلات و تعویض واشر هم از ضروریاتی است که در صورت لزوم انجام می شود و ربطی به بازسازی ساختمان ندارد.

تعویض شیر آلات بهداشتی ساختمان

تعویض شیر آلات بهداشتی

نکاتی مهم در بازسازی ساختمان

  • شما در مراحل بازسازی ساختمان حتماً باید نسبت به چک کردن سقف ها و ستون ها اقدام کنید. ستونها فلزی را اگر نیاز هستند مقاوم سازی کنید و در سقف هر اتاق دقت کنید که ترک های ریز به مرور زمان بیشتر نشود. بعد از اینکه مستحکم سازی را انجام دادید دوباره می توانید از گچ گاری در سقف و ستون ها استفاده کنید. معمولاً این گچ کاری را با ابزارهای سقفی ادامه می دهند.

 

  • استفاده از سقف های کاذب نیز راهی است برای افزودن به زیبایی و مهم تر افزودن به کارایی سقف ساختمان. به این ترتیب که ارتفاع را از کف تا سقف را کمتر در نظر کرفته و به فاصله چند سانتی متری از سقف از سقف های کناف یا همان سقف های کاذب استفاده می کنید.
    مزیت استفاده از سقف های کاذب این است که شما در هر کجای سقف که بخواهید به راحتی می توانید نور و روشنایی ایجاد کنید و در روشن کردن فضای داخل واحد هیچ محدودیتی نخواهید داشت. یکی دیگر از مزیت های سقف کاذب این است که تاسیسات برق و سیم ها و حتی لوله های آب را از زیر آن یعنی دقیقاً فضایی بین سقف کاذب و سقف اصلی قرار می گیرد.

مراحل بازسازی ساختمان در کرج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها