اجرای پنجره دو جداره ساختمان کرج

شهریور ۱۲, ۱۴۰۰
0 نظر

پنجره دو جداره ساختمان در واقع پنجره هایی هستند که مانع از عبور هر چیزی به داخل فضای ساختمان می شوند. پنجره دو جداره ساختمان انواع مختلفی براساس جنس و طرح خود دارند.

پنجره دو جداره ساختمان

پنجره ها با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و با توجه به نیاز افراد تغییر کرده و از حالت معمولی خود در گذشته خارج شده و حالت کاربردی تری به خود گرفته تا به تواند نیاز های جدید را پاسخ گو باشد و آنها را رفع کند. معماران و مهندسنین فضای ساختمان برای اهداف کاربردی و دکوراتیو در هنگام بازسازی ساختمان قدیمی، پنجره های دوجداره را با پنجره های قدیمی جایگزین می کنند.
پنجره دو جداره از پروفیل، شیشه دوجداره و یراق آلات ساخته می شود.

کاربرد پنجره دو جداره ساختمان

پنجره دو جداره ساختمان طوری طراحی شده است تا به تواند از ورود گرد و خاک، صدا، حرارت و سرما جلوگیری کند. در واقع پنجره دوجداره عایق مناسبی برای موارد بالا است. علاوه بر این پنجره دو جداره ساختمان سبب دادن جلوه زیبا به ساختمان خواهد شد و آن را لوکس و مدرن می کند.

کاربرد پنجره دو جداره

پنجره دو جداره

مزایا پنجره دو جداره ساختمان

اگر که به یاد داشته باشید در گذشته چنانچه که قصد چرت هنگام ظهر داشتید باید جایی به دور از پنجره ها بودید زیرا که دائما صدای جنب و جوش مردم مانند صدای دعوت به خرید از سمت وانت های فروشنده می آمد و بسیار کلافه کننده بود. قبلا کاری جز تحمل نمی توانستیم انجام دهیم اما امروزه پنجره های دو جداره مانند فرشته نجات بخش فقط با بستن درب پنجره تمامی صداها را تبدیل به سکوتی دلپذیر می کند.
پنجره دو جداره سبب جلوگیری از ورود صداهای بیرون از خانه و ساختمان خواهد شد. در واقع پنجره دو جداره حس آرامش را به فضای خانه شما هدیه خواهد کرد.

علاوه بر این پنجره دو جداره عایقی بسیار مناسب برای ورود هوای سرد و گرم است. بدین معنا که در مصرف سوخت بسیار صرفه جویی خواهد شد.
به عنوان مثال در فصل سرما مانع از خروج هوای گرم به بیرون از فضای ساختمان و همچنین مانع از ورود هوای سرد به داخل شده تا گرما را داخل فضای ساختمان با طراحی و نصب ویژه خود حفظ کرده و نیازی به مصرف سوخت بیشتر نیست.
یکی دیگر از مزیت های بارز پنجره دو جداره این است که مانع از ورود آلودگی، گرد و خاک به داخل خانه و فضای داخلی می شود و این گونه هم خانه ای تمیز تر و هم هوایی پاک تر خواهید داشت.

مزایا پنجره دو جداره ساختمان

پنجره دو جداره ساختمان

در بحث مزیت پنجره دوجداره ساختمان باید اضافه کرد که نسبت به پنجره های معمولی عمر طولانی تری داشته و نیاز به هزینه تعمیر و نگه داشت پایینی می باشد. همچنین محدودیت نصب به خاطر منطقه جغرافیایی نخواهد داشت.

ساخت پنجره دو جداره ساختمان

پنجره دوجداره با لوازم خاصی طراحی شده که در جایگاه پنجره قرار داده می شود. لازم است بدانید که پنجره دو جداره ساختمان با حداقل تخریب بازسازی ساختمان قدیمی می تواند در ساختمان مورد استفاده قرار گیرد و با استفاده از پیچ و مهره مخصوص که از قبل ساخته شده و مخصوص این کار است به هم متصل می شود. این مزیت بارزی در هنگام بازسازی ساختمان قدیمی است. شیشه دوجداره برای پنجره دوجداره نیز طبق یک فرآیند خاص طراحی، ساخته می شود که از شیشه های معمولی مقاومت بیشتری دارد.

پنجره دوجداره ساختمان معمولا با استفاده از دو شیشه ساخته می شود که بین این دو شیشه از گاز آرگون پر شده است این گاز چندین مزیت دارد که از مهمترین مزیت های این گاز این است که اولا جلوی ورود سر و صدا به داخل ساختمان را می گیرد و دوم اینکه  باعث می شود که گرما و سرما به راحتی وارد محیط ساختمان نشود.

انواع پنجره دو جداره ساختمان

پنجره دو جداره ساختمان انواع مختلفی دارد که براساس نیاز بازسازی ساختمان قدیمی و نوع دکوراسیون که در زمان ساخت یا بازسازی ساختمان انتخاب می شود.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها