بازسازی خانه با کمترین هزینه در کرج

شهریور ۱۱, ۱۴۰۰
0 نظر
تکنولوژی در تعمیرات ساختمان کرج

باسازی خانه مجموعه عملیاتی است که با هدف نوسازی یا تغییر بخشی یا کل خانه انجام می شود. باسازی خانه علاوه بر افزایش طول عمر خانه سبب می شود که ارزش ریالی آن نیز بالاتر برود و نیز نیاز شما را به خانه جدید برطرف می کند. برای بازسازی خانه با کمترین هزینه لازم است که برنامه ریزی داشته و طی آن مراحل مشخصی را طی کنید تا هرچه زودتر به اهداف خود دست یابید.

تعریف پروژه و بودجه

هنگامی که تصمیم دارید خانه شما باسازی شود ابتدا باید بودجه کلی ارائه شده ازاین پروژه را تخمین بزنید. برای این کار لیستی از نیازها وسلیقه های خود (خانه سنتی / معاصر ، در یک سطح یا دو طبقه ، کیفیت مواد مورد استفاده ، تعداد اتاق خواب، تعداد حمام ، پوشش برای سطوح و …) تهیه کرده و برای آن وقت بگذارید تا بودجه ای که باید برای باسازی خانه در نظر بگیرید مشخص شود. این راه کار سبب می شود تا شما در  مسیر درستی از باسازی قرار بگیرید.

بررسی خانه

قبل ازباسازی خانه باید که ساختمان و تاسیسات آن را بررسی کنید. زیرا که باید میزان فرسودگی آن مشخص شود تا برنامه ریزی برای باسازی و نوسازی خانه صورت بگیرد. به همین منظور باید که با جزئیات ساختمان را بررسی کنید. قابلیت استفاده از زمین: آیا قبلاً به برق، آب، گاز، شبکه های تلفنی یا حتی فاضلاب وصل شده یا قابل اتصال است (اگر اینگونه نیست ، بدانید که سیستم های بهداشتی فردی وجود ندارد) و در خلل باسازی خانه قدیمی باید که بدانید که به این زیرسازی ها بپردازید و آن را در برنامه ریزی بودجه و باسازی ساختمان قرار بدهید.
قوانین برنامه ریزی: آیا ساخت و ساز برنامه ریزی شده با ضوابط برنامه ریزی موجود در شهرداری سازگار است (قوانین مالکیت مشترک، قوانینی که مربوط به مشخصات خانه، ضریب استفاده از زمین و غیره است)

مشاوره با شرکت های بازسازی ساختمان

مشاوره با شرکت های بازسازی

مشاوره با شرکت های بازسازی

بدیهی است که نوسازی یک خانه نسبت به ساخت خانه جدید آسان تر به نظر می رسد. با این حال ، هرگز دشوار بودن چنین پروژه ای را دست کم نگیرید. بسته به شرایط اولیه خانه ، نوسازی کامل می تواند چندین ماه طول بکشد و ممکن است به کمک بسیاری از متخصصان احتیاج داشته باشید. شرکت رویا مال مجموعه کاملی از متخصصین ساخت و ساز و باسازی خانه دارد که می توانند شما را در بهسازی یک خانه راهنمایی و همراهی کنند.

بازسازی خانه به صورت فردی

شما می توانید برای بازسازی خانه با کمترین هزینه مراحل باسازی خانه را به صورت شخصی و فردی بدون واگذاری به افراد متخصص انجام دهید تا بتوانید در هزینه ها صرفه جویی  کنید. نمی خواهیم به شما بگوییم که امکان ندارد اما این اتفاق چند اشکال ممکن است به وجود آورد.

  • شما باید مواد و ابزارها را خودتان بخرید.
  • نوسازی خانه شما به تنهایی نیاز به وقت آزاد دارد.
  • شما باید در مورد کارهای مختلفی که باید انجام شود مطلع شوید.
  • برخی از کارها نیاز به استفاده از یک متخصص (نوسازی یک نصب برقی ، تعمیر مجدد لوله کشی و غیره) دارد. و انجام غیر اصولی آن در نهایت به عمر ساختمان و میزان کیفیت باسازی اثر سوء خواهد گذاشت.

توصیه ما؟ مهمتر از همه ، ساده ترین کارها را انجام دهید: مانند نقاشی ، نصب دیوارپوش ، کارهای سنگ تراشی جزئی و غیره. این به شما امکان می دهد بودجه زیادی را برای اساسی ترین کارها نگه دارید

نوسازی خانه قدیمی

نوسازی خانه

نوسازی خانه

در نهایت پس از تعمییر بخش یا قسمت هایی از خانه و باسازی آن چه به صورت فردی و یا به صورت واگذاری به افراد متخصص نیاز هست که پس از آن نوسازی ساختمان صورت گیرد. در این بخش با توجه به بودجه تعیین شده متریال نوسازی ساختمان از جمله پوشش های سطوح، تجهیزات و تاسیسات خانه مشخص می شود. چنانچه که قصد و هدف باسازی خانه با کمترین هزینه باشد باید که از متریال ارزان اما همچنان با کیفیت استفاده نمود زیرا که متریال مورد استفاده تعیین کننده عمر ساختمان و ماندگاری آن است از آن طرف هم پیش تر گفتیم که باسازی خانه بر روی ارزش ریالی خانه می افزاید پس نوعی سرمایه گذاری نیز به حساب می آید. پیشنهاد ما به شما این است که در این زمینه از تخصص متخصصان در این زمینه استفاده کرده و از آنها مشورت بگیرید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها