بازسازی سالن اجتماعات در کرج

شهریور ۱۰, ۱۴۰۰
0 نظر
طراحی سالن سینما کرج

سالن اجتماعات، در حقیقت سالنی است که به منظور گردهمایی تعدادی از افراد جهت برگزاری مراسم های مختلف در نظر گرفته می شود. برای بازسازی سالن اجتماعات، باید به طراحی و ساخت بخش های مختلف آن توجه خاص نمود و اصول آن را رعایت کرد. در اینجا بخشی از اصول ساخت، طراحی و بازسازی ساختمان قدیمی این نوع سالن را بیان می کنیم:

تقسیم بندی سالن های اجتماعات

تقسیم بندی سالن های اجتماعات

تقسیم بندی سالن های اجتماعات

سالن های اجتماعات را از نظر فضا به سه دسته کلی دسته بندی می کنند:

  1. لابی ورودی سالن اجتماعات

قسمت اول، ورودی سالن اجتماعات می باشد که باید طوری طراحی شود که افراد ورود و خروج راحتی داشته و برای آن به مشکلی بر نخورند و اینکه فضای مناسب برای پروسه ی امنیتی و حتی شاید گیشه ی فروش بلیط فراهم باشد. از نظر جایگیری افراد در فضای سالن، طراحی باید به گونه ای باشد که در هر متر مربع حداکثر 6 نفر قرار بگیرند. اگر افراد به صورت خطی یعنی در صف قرار بگیرند، برای هر ۴ نفر 1.87 متر بصورت طولی فضا نیاز داریم.

  1. سالن انتظار

دومین قسمت سالن بعد از ورود، سالن انتظار است. مثلا در صورتیکه سالن اجتماعات 240 نفر گنجایش داشته باشد و به ازای هر ۶ نفر ۱ متر مربع فضا برای سالن انتظار نیاز داشته باشیم، بنابراین برای 240 نفر، حداقل 40 متر مربع فضا جهت سالن انتظار احتیاج داریم. البته این در صورتی هست که حضار، متراکم قرار گرفته باشند. بنابراین برای آرامش بیشتر میهمانان، می توان ابعاد فوق را در 2 یا ۳ ضرب کرده و سالن انتظار 80 یا 120 متری طراحی کرد.

  1. سالن اجرا

مطمئنا مهمترین بخش در طراحی سالن اجتماعات، سالن اجرا است. طراحی و تجهیز سالن اجتماعات باید به گونه ایی باشد که مراجعه کنندگان در نهایت آسایش، زمان خود را سپری نمایند که به فاکتور هایی مانند ظرفیت سالن اجتماعات، سیستم های صوتی تصویری، آكوستیك سالن، تهویه مطبوع، نور پردازی، خط دید و شكل و اندازه سن نمایش بستگی دارد.

نکات طراحی سالن اجتماعات

طراحی سالن اجتماعات

 

بازسازی سالن اجتماعات در کرج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها