بازسازی خانه کلنگی در کرج

شهریور ۱۰, ۱۴۰۰
0 نظر

بازسازی خانه

باسازی خانه کلنگی می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای تخریب و نوسازی و یا حتی خرید خانه باشد. زیرا که می توان میزان فرسودگی ساختمان را با انجام عملیات بازسازی به حداقل رساند و در نهایت علاوه بر آن ماحصل بازسازی خانه کلنگی منجر به افزایش قیمت خانه نیز می شود. مشخص است که کیفیت زندگی نیز با بازسازی خانه قدیمی می توند پیشرفت کند.

تعیین بودجه

مهم‌ترین نکته پیش از شروع هر عملیات بازسازی خانه، تعیین بودجه ‌ای منطقی برای آن است. اگر قرار باشد عملیات بازسازی ساختمان شما آنقدر خرج بردارد که نتوانید از پس هزینه‌هایش بربیایید، شروع کردنش اصلا منطقی نیست. در مورد اینکه چقدر می‌ توانید هزینه کنید با خودتان روراست باشید و بودجه واقعی خودتان را مشخص کنید. بعد از آن تنها ۹۰ درصد از بودجه‌تان را به عملیات بازسازی اختصاص داده و ۱۰ درصد باقیمانده را برای مخارج پیش‌بینی‌نشده ذخیره کنید. تعیین بودجه به شما خواهد کرد مسیر بازسازی برای شما هموار تر و روشن تر گردد. زیرا که به موجب دانستن بودجه می دانید که از چه متریالی می توانید بهره ببرید چه نوع نیروی انسانی به کار بگیرید و غیره.

ارزیابی دقیق

شاید تصمیم به احداث حیاطی بزرگ در خانه‌ بگیرید، اما آیا این تصمیم منطقی است؟ یا مثلا بخواهید کل دکوراسیون خانه را با چوب‌های اعلا طراحی کنید، آیا باید دست به چنین کاری بزنید؟ سوال اصلی که پیش از طراحی باید از خودتان بپرسید این است که اگر من این تغییرات را در خانه‌ اعمال کنم، آیا در بازار کسی حاضر می‌شود آن را بخرد؟ اگر همسایه‌هایتان دکوراسیون چوبی یا استخر ندارند، احتمالا در آن منطقه‌ای که زندگی می‌کنید چنین ویژگی‌هایی خواهان ندارد. بدین‌ترتیب اگر زمانی بخواهید خانه‌تان را بفروشید به سختی هزینه‌های بازسازی به جیبتان برمی‌گردد. به معنای دیگر آینده ساختمان را نیز در نظر بگیرید.
برای شروع کار بازسازی خانه قدیمی باید از وضعیت خانه اطلاعات درستی داشته باشد. قدمت، شرایط لوله کشی آب و گاز، سیم‌کشی برق، وضعیت فاضلاب، استحکام ستون‌ها و دیوارها و… به احتمال زیاد تمامی این موارد فرسوده و خارج از رده هستند.

طراحی ساختمان قدیمی

طراحی ساختمان

 

اجرا باسازی ساختمان

پس از پایان طراحی  که باید به دقت محدوده اجرا را مشخص کنید. اگر بخواهید یک مجری برای بازسازی خانه‌ کلنگی استخدام کنید باید دقیقا برایش مشخص کنید که از او چه می‌خواهید. هرچه محدوده اجرا و خواسته‌های شما واضح‌تر باشد، احتمال اینکه حین عملیات با مجری به اختلاف بخورید کمتر است.

اجرا باسازی ساختمان قدیمی

اجرا باسازی ساختمان

 

بازسازی خانه کلنگی در کرج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها