بازسازی مترو کرج

شهریور ۹, ۱۴۰۰
0 نظر

 

بازسازی مترو

متروها از چند بخش تشکیل می شوند، در ابتدا پله های برقی یا پله هایی جهت بالا پایین رفتن از سطح خیابون به طبقاتی زیر زمین، سپس با فضای گسترده ای جهت عبور از ورودی ها و یا خروج از خروجی های مختلف مواجه می شویم.

بعد از آن محل هایی جهت ارائه کارت بلیط و ورود به مترور تعبیه شده که پس از آن باید از راهرو هایی عبور کنید و با توجه به مقصد مورد نظر خود سوار مترو شوید.

بازسازی مترو

برای بازسازی مترو به تک تک این مراحل و قسمت های زیر سطح زمین باید توجه کنید، به عنوان مثال اگر پله برقی ها به درستی کار نکنن، یا یکی راه عبور از یکی از خروجی ها مسدود باشد، برای افراد به ویژه آن هایی که عجله دارند ممکن است ایجاد مشکل کند.

یا کسانی که با ویلچر و عصا و … می خواهند سوار مترو شوند باید تمامی نکاتی نظیر ورودی مناسب برای آن ها درنظر گرفته شود. معمولا در راهروهای مترو از تسویه هوا و سیستم های گرمایشی سرمایشی قوی استفاده می کنند تا در فصول مختلف بتوان راحت به آن جا مراجعه کرد.

همچنین به دلیل کند و کار زیر سطح زمین و به وجود آمدن لرزش هایی در سطح زمین علاوه بر بازسازی مترو، باید به بازسازی ساختمان قدیمی مجاور مترو نیز اهمیت داد، زیرا ممکن است اگر زیرساخت ها و زیربنای مستحکمی نداشته باشد به راحتی سقوط کند و تخریب شود.

زمین و کف ایستگاه های مترو باید به گونه ای بازسازی شوند و از سنگ ها و سرامیک هایی استفاده شود که به صورت یک دست روی زمینه کشیده شود و درز و شکستگی بین آن ها  وجود نداشته باشد.

زیرا خیلی از افراد کیف ها و چمدان های بزرگی را با خود حمل می کنند و ممکن است برایشان مشکلی در رفت و آمد در هنگام عبور از کف ایستگاه ها پیش آید.

بازسازی ریل های مترو

بازسازی مترو

بازسازی مترو کرج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها