بازسازی هایپرمارکت کرج

شهریور ۸, ۱۴۰۰
0 نظر

اهمیت دکوراسیون داخلی هایپر مارکت

هایپرمارکت ها از مهم ترین مکان های خرید و فروش محصولات به شمار می روند، این فروشگاه های بزرگ به دلیل آن که انسان به طور مستقیم با کالا ارتباط دارد به عنوان مثال شما در روز ممکن است دوبار به آنجا مراجعه کنید و در هفته حساب کنید چند صد نفر به هایپر مارکت ها برای خرید مایحتاج خود مراجعه کنند.

هایپر مارکت ها بسته به ابعاد ساختمان و مکانی که در آن خرید و فروش می کنند، قسمت های مختلفی برای محصولات متفاوت دارند و در هر قسمت طیف وسیعی از محصولات را ارائه می دهند. چیدمان و چینش فضای داخلی هایپر مارکت ها متناسب با نوع محصولات و کاربردشان کاری دشوار و پیچیده است.

این کار باید در کمال نظم و تمیزی انجام شود تا مشکلی در خرید افراد پیش نیاید، همچنین به دلیل مشاهده و انتخاب مستقیم خریدار با کالاها و دسترسی او به محصولات، اهمیت دکوراسیون بیشتر مشخص می شود.

بنابراین قفسه ها باید علاوه بر این که از ارتفاع و ابعاد مناسبی برخوردار باشند تا همه به محصولات دسترسی داشته باشند، جذابیت و زیبایی فضا را هم تکمیل می کنند. قبل از انجام دکوراسیون داخلی باید ابتدا عملیات بازسازی هایپرمارکت را انجام دهید که در ادامه به توضیحات آن می پردازیم.

بازسازی کف هایپرمارکت

اهمیت دکوراسیون داخلی هایپرمارکت

بازسازی هایپرمارکت

برای بازسازی فروشگاه های بزرگ مانند هایپر مارکت باید از ابتدای کار به کوچک ترین و ریز ترین جزئیات کار توجه کنید تا در اواسط کار به مشکلی دچار نشوید و نیاز به بنایی و تغییرات کلی پیدا نکنید.

برای شروع باید افرادی خبره و متخصص در امرپیمانکاری و تشخیص مشکلات ساختمان به محل مورد نظر بیاورید تا خرابی ها و مشکلات کلی ساختمان را بررسی کنند و با لیست کردن کلیه کارهایی که باید انجام شود و محاسبه کردن هزینه کلی کار را براورد کنند تا افراد و مسئولانی که می خواهند هایپر مارکت را تاسیس کنند بدانند حدود مبلغی که باید خرج کنند چه میزان است.

برای بهتر انجام دادن عملیات بازسازی هایپرمارکت هر قسمت و بخش ساختمان را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

بازسازی کف هایپرمارکت

برای بازسازی کف هایپرمارکت باید به چند نکته مهم توجه کنید که در صورت اهمیت ندادن می تواند خسارات و خطرهای جبران ناپذیری به بار بیاورد.

  1. سطحی که افراد مدام می خواهند از روی آن حرکت کنند نباید سر و لغزنده باشد زیرا هم خطر جانی برای افرادی که عجله دارند و با سرعت حرکت می کنند دارد و هم برای کارکنانی که می خواهند کارتون های خرید را جا به جا کنند و ممکن است بخاطر لغزندگی زمین کارتون ها از دستشان رها شود و خسارت های سنگین به فروشگاه وارد شود.
  2. کف هایپرمارکت باید صاف، یکدست، بدون درز و شکاف و شکستگی باشد. زیرا ممکن است پایه های چرخ به زمین گیر کنند و موجب برگشتن چرخ های خرید و یا آسیب به بدن افراد و کارکنان شود.
  3. بهتر است از سرامیک ها و سنگ هایی برای زمین استفاده شود که قابل شست و شو می باشند، زیرا نظافت و تمیزی یک فروشگاه از مهم ترین ویژگی های آنجا محسوب می شود و در صورت کثیف بودن زمین و یا دیوار ها و قفسه ها می تواند مشکلات بهداشتی هم برای افراد و هم برای محصولات به وجود بیاورد.
  4. از سرامیک ها و سنگ های روشن استفاده کنید، زیرا هم به فضا انرژِی مثبت می دهد، هم بهتر می توانید لک ها و کثیفی های موجود را مشاهده کنید و از همه مهم تر، خرید کردن در محیطی تیره و تاریک آزار دهنده و اذیت کننده است و چون کارکنان مدت زمان زیادی از ساعات روزشان را در فروشگاه می گذرانند، باید روحیه شان حفظ شود.
بازسازی هایپرمارکت

بازسازی کف هایپرمارکت

سقف و دیوارهای هایپرمارکت

اگر سقف نشتی دارد، یا سیستم های تهویه هوا، سرمایش و گرمایش خراب هستند و کار نمی کنند، یا مشکلاتی نظیر لوله کشی و بالا زدن چاه فاضلاب و … در ساختمان وجو دارد باید ابتدا مشکلات سقف را برطرف کنید سپس به بازسازی و در آخر نقاشی آن بپردازید.

سقف های هایپرمارکت و فروشگاه های بزرگ باید کمی بلند تر از حدود استاندارد ساختمان ها ساخته باشه به دلیل وجود قفسه های بلند یا کارتون هایی که روی هم قرار می گیرند، نور پردازی بهتر و …

یکی از قسمت های مهم بازسازی هایپرمارکت یا بازسازی ساختمان رسیدگی به دیوار هاست، بهتر است از نورهای مخفی اما پر نور در دیوار ها استفاده کنید تا قفسه های کوتاهی که جلوی آن قرار میگیرند از روشنایی خوب و مطلوبی برخوردار باشند.

دیوارها به دلیل این که پشت قفسه ها قرار دارند و خیلی در دید و دسترس نیستند، هر چند سال برای تمیزی و حفظ ظاهر آن ها بهتر است دیوارها را با رنگ های روشن به ویژه سفید نقاشی کنید.

نور پردازی هایپر مارکت

مردم و اکثر مشتریان ترجیح می دهند در مکان هایی خرید کنند که از نور پردازی خوب و مطلوبی برخوردار است، این مورد یکی از فاکتور های مهم در هر فروشگاهی محسوب می شود. مخصوصا داخل یخچال ها و قفسه ها باید کاملا روشنایی باشد تا افراد بتوانند تاریخ ها، نوع محصولات و تفاوت آن ها با یکدیگر را ببینند و جنس مورد نیاز خود را خریداری کنند.

تفکیک اجناس در هایپر مارکت

نورپردازی هایپرمارکت

تفکیک اجناس

مهم ترین ویژگی هایپر مارکت ها و تمامی فروشگاه های بزرگ این است که فضا و قفسه های مشخصی را برای اجناس مختلف، مواد غذایی، مواد شوینده و … در نظر می گیرند. در صورتی که این عملیات تفکیک سازی را به خوبی و درستی انجام ندهید و همه محصولات را در یک بخش بچینید یافتن جنس و اقلام مورد نظر دشوار، سخت و وقت گیر می شود.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها