بازسازی پارکینگ کرج

شهریور ۷, ۱۴۰۰
0 نظر

نوسازی پارکینگ

اگر برای رفت و آمد به مکان های مختلف، خرید، دید و بازدید، رفتن به سرکار و دانشگاه و … از اتوموبیل و وسایل نقلیه استفاده می کنید، حتما متوجه شده اید که چقدر شناختن یک پارکینگ بزرگ با ظرفیت بالا، می تواند در خیابان های شلوغ که جایی برای پارک کردن، وجود ندارد به کارتان بیاید.

اما تصور کنید که با چند بار دور زدن پارکینگی را پیدا کرده اید که علاوه بر این که ظرفیت کافی ندارد، مسیر ورود و خروجش هم بسیار خراب و پر از شکستگی و چاله های کوچ و بزرگ شد و شما به سختی می توانید ماشین را کنترل کنید تا هم بتوانید خارج شوید و هم آسیبی به اتوموبیلتان وارد نشود.

بنابراین پارکینگ ها، که امروزه در اکثر مجتمع های بزرگ، شرکت ها، پاساژها و مراکز خرید ساخته می شوند، از چه اهمیت بالایی برخوردارند و در صورت کمی بی دقتی در ساخت و ساز پارکینگ چقدر خسارت های جبران ناپذیر مالی و یا حتی جانی ممکن است رخ دهد.

با توضیحات داده شده، اگر پارکینگتان دچار نقص فنی شده است، سیم کشی نادرستی دارد، نشتی دیوارها، کفپوش و سرامیک های شکسته و قدیمی در آنجا وجود دارد، همه و همه مربوط به عملیات نوسازی پارکینگ می شود و در صورت عدم توجه خساراتی را به دنبال خواهد داشت.

سوالات مربوط به بازسازی پارکینگ

 

 

1بهتر است بازسازی پارکینگ در مناطق خلوت و بزرگ انجام شود یا در مناطق شلوغ و پر رفت و آمد؟

 

با توجه به این که مراکز شهرها، به ویژه شهر های بزرگ از تعداد نفرات بیشتری برای سکونت و کار و زندگی برخوردار است، وجود یک پارکینگ بزرگ و در دسترس خیلی بیشتر می تواند متقاضیان بیشتری را جذب خود کند تا مناطقی که به راحتی می توان در خیابان ها و کوچه های اطراف، محلی برای پارک پیدا کرد.

 

2 

استفاده از درب اتوماتیک برای پارکینگ ساختمان ها از نظر امنیت بهتر است؟

3 

آیا بازسازی کف پارکینگ باید جدی گرفته شود؟

نوسازی کف پارکینگ

نوسازی پاریکنگ

بازسازی پارکینگ

موقعیتی که پارکینگ خود را در آن جا می خواهید تاسیس کنید نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بهتر است مکان ها و مجتمع ها و یا حتی بهترین موقعیت از نظر دسترسی را برای ساخت و بازسازی پارکینگ خود انتخاب کنید.

اگر ساختمان به طور کلی دچار نقص و ایرادات فنی است، در ابتدا باید اقدام به بازسازی ساختمان کنید و سپس برای نوسازی یا عملیات ساخت پارکینگ اقدام کنید.

پارکینگ ها معمولا در طبقات زیرین ساختمان ها ساخته می شوند و نیاز به یک سری ستون دارند که بتواند وزن دیوارها و سقف ها و طبقات بالاتر را به خوبی کنترل و حفظ کنند. با توجه به کارایی و ابعاد ساختمان، برخی از پارکینگ ها دارای چند طبقه مختلف هستند که در صورت پر شدن طبقات بالاتر، افراد را به طبقات زیرین برای پارک ماشین هدایت می کنند.

به همین علت باید راه های خروجی را مدام تعمیر و بازسازی کرد، تا مشکل جدی در عبور افراد پیش نیاید. به طور معمول هر طبقه را به بخش های مختلف جهت پارک اتوموبیل ها تقسیم بندی می کنند، تا هر شخص بتواند در جایگاه مخصوص خود پارک کند.

بازسازی ستون های پارکینگ

بازسازی پارکینگ

نورپردازی در پارکینگ

شما اغلب با ورود در پارکینگ، متوجه می شوید که میزان نور و روشنایی طبقات پارکینگ نسبت به سایر طبقات مجتمع و ساختمان، کمتر است و فضا تاریک تر به نظر می رسد. این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و از نظر اصولی و ایمنی معمولا نور پردازی پارکینگ ها نسبت به طبقات دیگر کمتر است.

علت بازسازی کف پارکینگ

ممکن است کف پارکینگات بنا به دلایل متعددی ترک بخورند یا نیاز به بازسازی پارکینگ به صورت کلی و تعویض کامل کفپوش و … پیدا کند. برخی ازدلایلی که موجب آسیب به زمین می شود عبارت اند از:

  • مشکلات آماده سازی از قبل مانند عدم توجه به تراکم مناسب خاک یا عدم تقویت کافی زمین
  • روغن ریزی ماشین ها و رفت و آمد مکرر ماشین های سنگین می تواند در گذشت زمان مشکلاتی را در کف به وجود بیاورد.
  • وجود داشتن بری شکاف های کوچک و بزرگ از قبل و عدم رسیدگی به آن ها و ایجاد شکاف های عمیق تر و پهن تر تر قسمت های مختلف پارکینگ
  • نشتی دادن دیوارها، یا ورود باران به داخل پارکینگ و رطوبت ناشی از ترک های پایه ای نیز موجب خراب شدن زمین می شود.
  • در فصول زمستان و استفاده از نمک برای باز شدن راه ها و جاده ها، این نمک ها با چسبیدن به لاستیک اتوموبیل ها و رفت و آمد از پارکینگ ها، می تواند کفپوش بتونی را از بین ببرد.
نورپردازی ماشین

بازسازی کف پارکینگ

جمع بندی

پارکینگ ها از مهم ترین مکان های هر ساختمان و مجتمع تجاری، پاساژ و یا حتی اماکن عمومی، به شمار می روند و عدم توجه به بازسازی صحیح آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.

بنابراین برای بازسازی پارکینگ باید تمامی نکات ایمنی و اصول و قوانینی که مربوط به آن است را رعایت کنید و با بهترین متریال و مصالح پارکینگتان را ایمن کنید.

بازسازی پارکینگ کرج

ساختمان

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها