بازسازی زمین فوتبال کرج

شهریور ۷, ۱۴۰۰
0 نظر

بازسازی زمین های ورزشی

به طور معمول برای جذب پسربچه ها و کودکانی که هنوز با انواع ورزش آشنا نشده اند، آن ها را در کلاس های فوتبال ثبت نام می کنند و سپس برخی از آن ها تا بزرگسالی این ورزش را به طور جدی دنبال می کنند و سالانه میزان ثبت نامی ها در این رشته ورزشی نسبت به کذشته بیشتر می شود.

این ورزش در تمامی کشورها از اهمیت خاصی برخوردار است و بعضی از افراد بیشتر اوقات خود را در طی روز برای تمرین در این زمین های فوتبال می گذرانند. بنابراین اگر در صورت مشاهده ایراد و نقصی در زمین های فوتبال به رفع و اصلاح آن نپردازید، خطرات جانی و حتی با گذشت زمان خطرات مالی زیادی شما را تهدید خواهد کرد.

چند فاکتور مهم را برای بازسازی زمین فوتبال باید رعایت کنید، از جمله صندلی های استادیوم، کفپوش و چم مصنوعی، نصب دوربین های مدار بسته، نصب گیت بلیط فروشی الکترونیکی در ورزشگاه ها باید توجه ویژه ای شود.

سوالات مربوط به بازسازی زمین فوتبال

 

 

1آیا می توان برای زیرساخت های زمین فوتبال از بتون و آسفالت استفاده کرد؟

 

خیر، به هیچ عنوان نباید از آسفالت، بتون و … برای زیرساخت زمین فوتبال استفاده کرد زیرا موجب از بین رفتن انعطاف پذیری چمن مصنوعی می شود.

 

2 

برای بازسازی زمین فوتبال، بهتر است به یکباره همه نواقص را برطرف کرد یا می توان مواردی را به زمان دیگری موکول کرد؟

 

3 

برای خرید کفپوش زمین فوتبال باید به چه نکته ای توجه کنیم؟

 

بازسازی کفپوش

بازسازی زمین ورزشی

بازسازی زمین فوتبال

همانطور که می دانید فوتبالیست ها، بعد از چند ساعت تمرین سخت در زمین، به انجام مسابقات می پردازند، بنابراین در صورت تیکه تیکه بودن کفپوش، نداشتن دروازه استاندارد، سفت بودن یا نرمی زیاد کفپوش و … همه و همه در نتیجه کار تاثیر خواهد داشت.

علاوه بر آن ممکن است به تاندون های پا و زانو فشار زیادی وارد شود پس بازسازی زمین فوتبال از نکات کلیدی است که باید هر چند سال بعضی از موارد را تعویض و جایگزین کرد.

نکاتی در مورد بهترین کفپوش زمین فوتبال

بهترین کفپوش برای فضاهای داخلی و باز، باید ویژگی هایی داشته باشد که در صورت عدم توجه به آن ممکن است ضررهای جبران ناپذیری به بار بیاورد.

  • کفپوش انتخابی شما باید مقاوم، با ظاهری جذاب و در عین حال مقرون به صرفه باشد.
  • در هر دمایی باید در برابر رطوبت، مقاوم باشد، تا بتوان از آن هم در مناطق خشک و هم در شهرهایی که رطوبت زیاد است، استفاده کرد.
  • کفپوش سالن ها و فضاهای ورزشی باید این قابلیت را داشته باشد که در صورت قرار گرفتن تجهیزات سنگین ورزشی مانند دروازه های متحرک فوتبال یا بسکتبال، تیر والیبال و حتی میزها و صندلی هایی که روی آن قرار می گیرد، هیچ آسیب و تو رفتگی در کفپوش ایجاد نشود.
  • به طور کلی کفپوش زمین فوتبال باید در برابر سرما، گرما و رطوبت مقاوم بوده و در صورت قرار گرفتن طولانی مدت زیر نور آفتاب، در برابر اشعه uv محافظت شده باشد.
  • الیاف چمن مصنوعی باید ارتفاعش 50 میل باشد (با توجه به استانداردهای زمین فوتبال)
  • الیاف کفپوش باید انعطاف پذیر و برگشت پذیر باشند.
  • همچنین الیافت باید تراکم بالایی داشته باشند.

در صورت دارا بودن این نکات کفپوش شما سال ها به خوبی عمر می کند و می توان روی آن ورزش های مورد نظر را انجام داد و با قرار گرفتن زیر نور آفتاب برای ساعت های طولانی مدت، دیگر نگران از بین رفتن رنگ آن نخواهید بود.

نوسازی زمین فوتبال

بازسازی زمین فوتبال

ابعاد زمین فوتبال استاندارد

برای بازسازی زمین فوتبال باید تمامی نکات استاندارد در مورد ابعاد زمین، ابعاد دروازه و …. را بدانید وگرنه بازی ها به شکل درست و صحیح انجام نخواهند شد. ابعاد زمین استاندارد فوتبال برای بازی های بین المللی باید طولی معادل 100 تا 120 متر و عرض آن 64 تا 75 متر تعیین شده است.

اما ابعاد زمین های مسابقات غیر بین المللی می تواند طولی بین 91 تا 120 متر و عرضی بین 45 تا 91 متر داشته باشد.

بازسازی نیمکت ها و صندلی های تماشاچیان

معمولا صدها هزار نفر برای بازی های فوتبال به استادیوم می روند تا از نزدیک و به صورت مستقیم بتوانند بازی رو تماشا کنند، به همین علت ممکن است آسیب هایی به صندلی ها وارد شود که برای بازسازی کل زمین فوتبال باید به این موضوع نیز توجه کنید.

آن ها را رنگ کنید، در صورت خراب یا شکسته بودن آن ها را تعویض و جایگزین کنید، آن ها را با فاصله های استاندارد از هم بچینید.

ابعاد زمین فوتبال

ابعاد استاندارد زمین فوتبال

جمع بندی

برای بازسازی زمین فوتبال باید تمامی فاکتورهای حدود و استاندارد خطوط، ابعاد، دروازه، اطراف زمین، جایگاه نشستن مربی و فوتبالیست ها و … را رعایت کنید.

مهم ترین موضوع در زمین های فوتبال، چمن های مصنوعی هستند که با رعایت نکاتی که ذکر شد، بهترین نوع آن را برای زمینتان تهیه کنید تا سال ها برایتان عمر کند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها