بازسازی ادارات دولتی کرج

شهریور ۷, ۱۴۰۰
0 نظر

بازسازی چیست و فواید آن

به طور کلی، به کلیه فعالیت هایی که موجب تغییر، استحکام و بهبود زیرساخت های یک ساختمان می شود بازسازی گفته می شود. این تغییرات چه بزرگ و چه جزئی به محکم تر شدن ساختمان کمک می کند و برای مدتی از خرابی ها و نقص فنی ساختمان جلوگیری می کند.

اما این عملیات بازسازی برای همه اماکن و ساختمان ها تنها برای برطرف کردن مشکلات ساختمان صورت نمی گیرد و خیلی از مواقع برای رفع فرسودگی یا تغییر آن به شکل مدرن و جدید صورت می گیرد.

هر ساختمانی یک طول عمر مفیدی دارد که بعد از گذشت آن و استفاده از ساختمان در آن مدت تعیین شده، ساختمان نسبت به عوامل طبیعی مانند طوفان، سیل و زلزله حساس و آسیب پذیر تر شده و با اقدام به عملیات بازسازی، به حالت اولیه خود باز میگردند یا نسبت به قبل محکم تر می شوند.

بازسازی اداره قدیمی

بازسازی ساختمان

برخی از اقدامات در پروژه های بازسازی

  • پر کردن حفره های دیوار با مصالح و متریالی مشابه دیوار اصلی
  • تعمیر کف ساختمان
  • تعمیر سقف ساختمان
  • تعمیر دیوارهای ساختمان
  • تعمیر زیرساخت های قدیمی ساختمان
  • تعمیر نقص های تاسیساتی

اهمیت بازسازی اداره

به طور معمول نیمی از بیشتر افراد هر شهری در ادارات مشغول به کار هستند و اوقات بیشتر خود را به کار و فعالیت در آنجا می گذرانند. کارمندان ادارات دولتی به دلیل کارهای زیاد با ساعت های طولانی در ادارات، شرکت ها و دیگر فضاهای کاری، معمولا روحیه خود را از دست می دهند.

با توجه به رفت و آمد مداوم ارباب رجوع ها و مشتری ها، معمولا ادارات به تعمیرات و نوسازی احتیاج پیدا می کنند، به دلیل هزینه های سنگین برای زیرساخت ساختمان، کارفرما ها سعی می کنند حدالامکان کمترین هزینه را صرف زیرساخت مجدد ادارات کنند و به تغیرات جزئی بسنده می کنند.

همچنین ممکن است در صورت عدم بازسازی و بنایی صحیح ساختمان ادارات، خطرات جانی، ضررهای مالی و خرابی های زیادی به بار بیاید که بعضی از آن ها جبران ناپذیر است.

پس برای بازسازی ادارات دولتی باید از ابتدا با متخصصین، مهندس های مربوطه و توسط نقشه کشی حرفه ای افراد، بهترین اداره را طراحی و در صورت عدم نیاز جدی به تعمیرات نوسازی کنید.

اهمیت بازسازی خانه

اهمیت بازسازی اداره

بازسازی ادارات دولتی

اگر ساختمان دچار نقص فنی، عیب و نقص در سقف ها و دیوارهای ساختمان، چاه و فاضلاب، خرابی لوله ها و … شده باشد باید برای تخریب دیوارها و سقف ها اقدام کنید و آن ها را از نو با مصالح و متریال قوی تر، بهتر، محکم تر با ضخامت بیشتر تهیه کنید.

ادارات به دلیل واقع شدن اکثر ساختمان های آن ها در کناره های خیابان، با سر و صدای زیاد خیابان مواجه هستند، به همین علت بهتر است برای تمرکز بیشتر کارمندان از پنجره های دوجداره و درهای ضخیم برای اداره استفاده کنید.

بخش های مختلف نظیر دفتر ریاست اداره، جایگاه منشی و یا دفاتر کارمندان دارای مراحل مختلف بازسازی هستند. به عنوان مثال سالنی که برای جلسه های بزرگ در نظر گرفته شده است، باید دیوارهایی با جنس سرامیک، سنگ های تزئینی و یا در صورت هزینه کمتر از کاغذ دیواری های طرح چو استفاده کنید.

برای سرامیک باید سنگ یا سرامیک براق به کار ببرید، به دلیل تیپ رسمی افراد در اداره بهتر است از استفاده از سرامیک های خیلی سر و لغزنده خودداری کنید.

برای بازسازی ادارات دولتی سعی کنید سقف ها را بلند تر از حالت معمول در نظر بگیرید زیرا به دلیل حرکت دادن قفسه های کتاب و پرونده و جا به جایی مداوم آن ها برای تغییر دکوراسیون و … مشکلی برای سرامیک ها و سقف پیش نیاید.

طراحی دکوراسیون داخلی ادارات دولتی

علاوه بر اهمیت به نوع متریال و بازسازی ساختمان به شیوه مدرن بهتر است برای نوع چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی به متخصصین در این امر مراجعه کنید و با توجه به سلیقه مشتریان و جهت جذب افراد به اداره، با راهنمایی افراد خبره در این امر اداره خود را به سبکی جدید و مدرن طراحی کنید.

هر اداره به چند بخش مجزا برای عملکرد افراد مختلف نیاز دارند، این نکته برای نحوه قرار گیری میز و صندلی در بخش های مختلف، متفاوت است.

سعی کنید دیوارها را طوری درست کنید به وسیله کناف، چوب و … که بتوان در آن ها نور منفی استفاده کنید تا دیوارها را روشن تر کند که در صورت وجود اعلامیه مهمی، یا خبر مهمی بر سالن اعلانات، بتوان آن را به راحتی مشاهده کرد.

بازسازی اداراه دولتی

طراحی دکوراسیون ادارات دولتی

نورپردازی ادارات دولتی

ادارات به دلیل کار زیاد با کاغذها و پرونده های مختلف، جلساتی که برگزار می شود، کار با کامپیوترها و وسایل الکترونیکی، امکان خطا و اشتباه در محسابات، مشاهده اعداد و ارقام و مشکلی در مطالعه پرونده ها به وجود نیاید.

برای نورپردازی اداره از لوسترهای بزرگ با لامپ ها و مهتابی های پر نور با تعداد بیشتر استفاده کنید تا نور به یک میزان به همه بخش های دفاتر برسد.

بهتر است از لامپ ها و مهتابی هایی با نور سفید رنگ استفاده کنید، زیرا نور زرد و نارنجی بعد از چند وقت موجب سردرد و خواب آلودگی می شود.

نکته آخر

پس برای بازسازی ساختمان با طراحان و نقشه کش های حرفه ای مشورت کنید تا با مشاهده ساختمانتان، بهترین تغییرات را با به صرفه ترین هزینه انجام دهید. برای بازسازی ساختمان عجله نکنید و سعی کنید با وقت گذاشتن برای مصالح، کفپوش و بهترین کاغذ دیواری محیطی آرام و در عین حال جذاب برای کارکنان و مشتریان ایجاد کنید.

بازسازی ادارات دولتی کرج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها