بازسازی شهربازی

شهریور ۶, ۱۴۰۰
0 نظر

نوسازی شهربازی

همانطور که می دانید یکی از قطب های گردشگری، هیجان انگیز، جالب و سرگرم کننده، شهربازی است که افراد برای گذراندن اوقات خود به آنجا مراجعه می کنند و معمولا همه نوع قشر و سن و سالی اجازه ورود به محوطه شهربازی را دارد.

که همین موضوع باعث شده است اکثر کشورهای دنیا یک شهربازی مجهز و حرفه ای برای شهروندان خود ایجاد کند، البته قابل ذکر است همانطور که شهربازی می تواند مهیج و جذاب باشد، در بسیاری از مواقع نیز خطر آفرین بوده و خسارت های جبران ناپذیر مالی و جانی به همراه داشته است.

در ادامه این مقاله نکاتی در رابطه بازسازی شهربازی به صورت اصولی را بیان می کنیم که برای هر محوطه بازی باید این موارد رعایت شود تا آسیب جانی به کسی وارد نشود.

تاسیس شهربازی

نوسازی شهربازی

سئوالات متداول بازسازی شهربازی

1بازسازی شهربازی یعنی چه؟
ممکن است شما چندین سال قبل، شهربازی خود را راه اندازی کرده باشید و مخاطبین بسیار زیادی پیدا کرده باشید، اما طی استفاده مداوم در سال های مختلف، ممکن است آهن ها و میله های دستگاه ها زنگ بزند، آسیب ببیند و به دلیل برف و باران کمی کند شوند و در عملکردشان مشکلاتی به وجود بیاید. در این مواقع شما با بازسازی شهربازی، یعنی تعویض آهن ها و لوازم زنگ زده و آسیب دیده، با مواد و مصالح جدید تر، ایمنی شهربازی را بالا برده و در مواقعی می توانید با اضافه کردن آپشن هایی به وسایل بازی، آن ها را به روز تر، جذاب تر و مهیج تر سازید.
2آیا می توان شهربازی ها را در هر منطقه ای تاسیس کرد؟
3هزینه بازسازی شهربازی چقدر است؟

بازسازی شهربازی

معمولا وسایل و دستگاه های مختلفی در شهربازی ها برای تفریح و ترشح آدرنالین وجود دارد که نوجوانان و جوانان مشتاق برای استفاده از آن ها هستند و همیشه خطرناک ترین وسایل، طولانی ترین صف های مراجعه کننده و تهیه بلیت را دارند که به همین دلیل برای بازسازی شهربازی باید وقت و زمان کافی بگذارید تا مشکلی در اواسط کار پیش نیاید.

به همین علت باید اوج توجه و دقتتات بر روی دستگاه هایی باشد که از نظر جانی برای افراد خطر بیشتری داشته باشد. خطراتی مانند شکستن دنده ها یا پا و دست، سقوط از ارتفاع، جوش نخوردن کامل میله های دستگاه های مانند ترن و چرخ و فلک، آتیش گرفتن دستگاه هایی که با برق و … سر و کار دارد.

معمولا شهربازی ها در فضای باز ساخته و تاسیس می شوند، اما هستند مواردی که در محیط ها و سالن های بسته نیز ساخته می شود و معمولا برای کودکان کاربرد بیشتری دارد.

به همین علت شهربازی هایی که برای بزرگسال ها ساخته می شود، به دلیل بزرگ بودن فضا و بیشتر بودن ارتفاع دستگاه ها، خطرات بیشتری انسان ها را تهدید می کند و شما باید به این نکته توجه کنید که اگر دستگاهی به خوبی جوش نخورد، ممکن است وسط کار کردن وسیله، میله ها کنده می شود و دستگاهی مانند سورتمه یا فریزپی و … با شتاب به اطراف پرتاب شود و افراد زیادی یا جان خود را از دست می دهند و یا دیگر نمی توانند تا آخر عمر خود قدم بردارند.

بازسازی چرخ و فلک

بازسازی شهربازی

نکات بازسازی شهربازی

برای بازسازی مکان بزرگی که متقضای و مخاطبین زیادی دارند مانند شهربازی، نکات ایمنی و اصولی در رابطه با ساخت و ساز وجود دارد که در صورت عدم اهمیت و توجه به آن، ممکن است در کوتاه یا دراز مدت، خسارت های جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

برخی از این نکات ایمنی عبارت اند از:

  • از ایمن بودن دستگاه ها اطمینان حاصل کنید، به ویژه دستگاه هایی که از ارتفاع بیشتری برخوردارند و تعداد افراد بیشتری می توانند سوار شوند، باید از ایمن بود آن مطمئن شوید و سپس آن را راه اندازی کنید.
  • برای دستگاه هایی که ممکن است افراد لاغر یا چاق، کودکان با سنین کم یا افراد میانسال نتواند از آن استفاده کند و مشکلاتی مانند این که فرد از آن به بیرون بیفتند، مشکلات قلبی و روحی پیدا کنند و … اتفاق نیفتد، باید حتما برچسب های ایمنی را روی تمامی دستگاه ها متناساب با عملکرد و نوع دستگاه، زده شود.
  • ممکن است در کشورهای خارجی، قسمتی از شهربازی مختص به سرسره های آبی باشد، که در این صورت باید نکات ایمنی مربوط به آن ها را نیز به طور دقیق بدانید و انجام دهید.
  • بهتر است شهربازی ها را مناطقی که احتمال خطر در آن ها بیشتر است، راه اندازی نکنید، به عنوان مثال در بالای تپه ها و یا نزدیک به دره و جنگل و ….
  • بهترین مکان برای راه اندازی شهربازی، ساحل می باشد که در صورتی هم که اگر حادثه ناگورای رخ داد، افراد روی شن و ماسه می افتند و صدمه کمتری نسبت به حالتی که روی آسفالت می افتند، می بینند.

دکوراسیون شهربازی

شاید توجه کرده باشید، که معمولا قسمت و بخش های بازی کودکان در شهربازی، جدا از بزرگسالان طراحی می شود و دستگاه های مربوط به کودکان دور از بازی های جوانان است.

اما می توانید به گونه ای شهربازی را درست کنید، که بازی های مشابه کودکان و جوانان نزدیک به هم ساخته شوند تا هر دو گروه در یک مکان، یک بازی مشابه را انجام دهند. به عنوان مثال قطارهایی که به صورت مارپیچ حرکت می کنند، هم برای سنین کم وجود دارد و هم برای بزرگ تر ها، که اگر این دو مورد کنار همدیگر باشند، کودکان با دیدن پدر مادرهای خود در طول مسیر، نمی ترسند و بیشتر لذت می برند.

نورپردازی شهربازی

دکوراسیون شهربازی

جمع بندی

اگر قصد بازسازی شهربازی را دارید، باید تمامی نکات ایمنی و اصلی را در آنجا، به ویژه در شهربازی هایی که در محیط های باز ساخته می شوند، رعایت کنید تا خطر جانی برای کسی نداشته باشد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها