بازسازی موسسه کرج

شهریور ۵, ۱۴۰۰
0 نظر

بازسازی چیست؟

پیش از آن که به بحث بازسازی موسسه بپردازیم لازم است در پیش گفتار با معنی و مفهوم کلمه بازسازی بیشتر آشنا شوید.

بازسازی در معنی لغوی به معنای با کلمه مرمت مترادف است بدین معنی و مفهوم که شخص ی گروهی از اشخاص بر روی بنایی به منظور افزایش طول عمر آن بنا فعالیت می کنند. بازسازی ساختمان قدیمی امروزه با توجه به محدود بودن فضا اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

دلایل بازسازی ساختمان متعدد است ولی بدیهی است بازسازی ساختمان به منظور نو سازی و نیز تغییر فضاهای داخلی انجام میشود.

بازسازی و نوسای ساختمان

بازسازی ساختمان

مزایای بازسازی ساختمان

  • بالا رفتن ارزش ریالی برای فروش یا اجاره دادن
  • افزایش کیفیت زندگی خود و خانواده
  • بهینه‌ سازی مصرف انرژی
  • تقویت سازه در مقابل بلایای طبیعی

موارد نام برده شده تنها بخشی از مزیت های بازسازی ساختمان بود.

بازسازی موسسه

موسسه به منظور امور خیریه و عام المنفعه، امور هنری، آموزشی و فرهنگی و… تاسیس می شوند.

در ادامه قصد داریم تا شما را با اصول بازسازی موسسه بیشتر آشنا کنیم.

تحقیقات نشان می دهد که طرح فضاهای آموزشی می تواند باعث تقویت و یا بازدارندگی در امر یادگیری داشته باشد. بنابراین عدم توجه به عناصر تشکیل دهنده ی فضای آموزشی مثل کلاس ها، راهرو ها، فضاهای باز، تجهیزات و … می تواند اثرات منفی برروی زبان‌آموزان و دانشجویان داشته باشد و بلعکس رعایت کردن این ضوابط و استاندارد ها می تواند باعث ایجاد حس رضایت و تعلق پذیری افراد نسبت به فضاهای آموزشی شود.

آموزشگاه ها از جمله پرکاربردترین موسسات هستند توجه به فضای داخلی و هم چنین طراحی داخلی آن ها در بازسازی ساختمان همواره موجب جذب مشتری بیشتر می شود. دکوراسیون محیط های آموزشی از جمله آموزشگاه های زبان، باید تفاوت قابل توجهی با محیط های اداری داشته باشند.

سئوالات بازسازی شعب بانک

1آیا میتوان از رنگ نفش برای رنگ دیوار های کلاس استفاده کرد؟
استفاده از رنگ بنفش پررنگ، پس از مدت کوتاهی موجب دلزدگی دانش آموز می شود ولی استفاده از بنفش کم رنگ و یاسی میتواند گزینه مناسبی باشد چراکه علاوه بر زیبایی موجب آرامش دانش آموز می شود.
2در یک موسسه از چه نوع صندلی هایی میتوان استفاده کرد؟
3چه چیزی را میتوان جایگزین رنگ در دیوار کرد؟

بازسازی و نوسازی

نوسازی موسسه های قدیمی

اصول طراحی داخلی موسسه

بازسازی و نوسازی دکوراسیون موسسه، طراحی بورد اتاق ها و راهرو موسسه، نورپردازی مهندسی دیواره ها و سقف، طراحی مبلمان و قفسه بندی، طراحی قفسه و میز حسابدار، طراحی اتاق مدیریت، پارتیشن بندی اتاق ها، طراحی میز منشی

رنگ دیوار موسسه

روانشناسان معتقدند، ایجاد فضای شاد، همراه با به کار گیری رنگ های مناسب در کلاس ها، در یادگیری دانش آموزان مؤثر است و انرژی آن ها را دو چندان می کند. شدت طول موج رنگ نیز می تواند، هیجانات و رفتارهای خاصی را به وجود آورد. استفاده درست از رنگ ها حالت ها و شرایط مناسبی برای یادگیری فراهم می کند.

مثلا رنگ قرمز، یادآور هشدار در ذهن انسان است با توجه به این ویژگی میتوان از این رنگ برای نکات مهم استفاده کنیم در مقابل تحقیقات نشان می دهد رنگ آبی خلاقیت انسان برای یادگیری بیشتر برمی انگیزد پس توصیه رویا مال در بازسازی موسسه به شما این است که حتما استفاده از رنگ آبی را در دیوارها جدی بگیرید.

نور

نور و تاثیرات بسیارش در زندگی بشر از گذشته تا به امروز بارها مورد بررسی قرار گرفته است. کیفیت نور چه مصنوعی چه طبیعی در طراحی فضا از ارکان مهم است و باید با علم و آگاهی کامل هر فضا متناسب با نیازش از نور کافی تامین شود.

تاثیر نور طبیعی خیلی بیشتر از نورهای مصنوعی است و حس نشاط و سرزندگی در نور طبیعی سبب می شود تا دانش آموزان و دانشجویان نسبت به آموزش و یادگیری ترقیب شوند درحالی که نور مصنوعی بسیار کسل کننده است و بیشتر حس خواب آلودگی را در آن ها بر می انگیزد.

اما اگر مجبور به استفاده از نور مصنوعی شدید حتما به این نکته توجه کنید که استفاده از نورهای لایت و ملایم مثل آبی و سفید نسبت به دیگر رنگ ها مناسب تر است. همچنین تنظیم نور با توجه به علم و دانش استاد یا مربی نسبت به دانشجو و دانش آموز در موسسه میتواند تاثیر بی نظیری در یادگیری او داشته باشد.

استفاده از نور و رنگ مناسب در ساعات مختلف روز در کلاس‌های آموزشی می تواند، سرعت یادگیری دانش آموزان را تا ۳۵ درصد افزایش داد.

بازسازی موسسه و ساختمان فرسوده

بازسازی موسسات قدیمی

دکوراسیون اداری موسسه

استفاده از کانتر پذیرش در دکوراسیون اداری یک موسسه بسیار مهم و ضروری است. کانتر پذیرش یک بخشی را جدا میکند تا مراجعه کننده با پرسنل شما ارتباط بگیرد کارآمد بودن یک کانتر پذیرش در آموزشگاه ها بسیار مهم است همین طور که باید زیبا باشد .

 اتاق اساتید

اتاق اساتید از جمله مواردی است که در موسسات از اهمیت فراوانی برخوردار است. استفاده از فضای مناسب دلباز و نورگیر بسیار مهم است چرا که این اتاق علاوه بر تشکیل جلسات بین اساتید اتاقی برای استراحت معلمان است.

از مواردی که باید در این اتاق وجود داشته باشد میتوان به:

  1. میز کنفرانس
  2. صندلی های استراحت
  3. فایل کمد اداری

کلاس ها

مهم ترین بخش یک موسسه، کلاس های آن موسسه است به این منظور لازم نهایت دقت و سلیقه برای طراحی آن به کار گرفته شود. استفاده از میز مناسب برای دبیر و همینطور صندلی های آموزشی مناسب در کنار یک کمد آموزشی به منظور قرار دادن وسایل مورد نیاز برای آموزش دانش آموزان از نکات کلیدی و مهم است. رنگ دیوارها و طراحی آن ها  در سنین مختلف متفاوت است ولی بدیهی است که فضا و محیط کلاس باسد دارای طراحی شاد و انرژی بخشی باشد تا موجب کسالت دانش آموز نشود.

بازسازی ساختمان کرج

ساختمان

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها