بازسازی داخل ساختمان بدون تخریب کرج

شهریور ۴, ۱۴۰۰
0 نظر

بازسازی داخل ساختمان بدون تخریب کرج

یعنی مرمت، یعنی اینکه شخص و یا تیمی روی یک بنا برای افزایش عمر آن کار می کنند. بازسازی عمدتا برای بنا به کار می رود. نیاز به بازسازی ساختمان و بازسازی داخل منزل بدون تخریب معمولا پس از گذشت ده سال نیاز می شود. تغییر در نمای خانه، نورپردازی و تغییر ظاهر خانه از اقداماتی است که در جهت بازسازی ساختمان و منزل انجام می شود. برای داشتن خانه ای زیبا باید بازسازی بنا انجام بگیرد.

نمایی از بازسازی و خانه قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی در کرج

خانه های قدیمی ضرورت زیادی دارد. از آنجایی که با گذشت زمان اختلالاتی در سیستم لوله کشی ممکن است پیش بیاید و اهالی منزل متوجه آن نشوند تا تا جایی که دیوارها نم بدهند و گچ دیوار ریخته شود.  یا در سیستم فاضلاب و چاه مشکل گرفتگی پیش بیاید و بوی نامطبوع فضای خانه را پر کند. کار تعمیرات باید پس از بازسازی ساختمان صورت بگیرد و در وهله اول بازسازی داخل منزل بدون تخریب است که برای صاحبخانه جذاب است.

با بالا رفتن عمر ساختمان، نیاز ساختمان به تعمیرات و بازسازی بیشتر می شود. سیستم های ساختمان به دلیل فرسودگی و استهلاک آسیب دیده اند و به مصالح ساختمانی صدمه وارد کرده اند. دیوارهای نم کشیده شده و یا چکه کردن قطرات آب از ساختمان همه به علت فرسودگی و نیاز به تعمیر و بازسازی است. اما همیشه اینگونه نیست که حتما خرابی باید باشد تا نوسازی ساختمان اقدام شود. گاهی ممکن است برای ایجاد یک دکوراسیون و یک طراحی جدید داخلی باشد.

مراحل تبدیل آشپزخانه قدیمی به اپن

تبدیل آشپزخانه قدیمی به اپن

بازسازی داخل منزل بدون تخریب

بازسازی داخل منزل بدون تخریب شامل کارهایی است که تغییرات جزیی می شود ولی موثر و چشم گیر است. با تغییرات کم می توان یک خانه قدیمی و دلگیر را به فضایی باز و دلنشین تبدیل کرد.

در بازسازی یک ساختمان قدیمی مولفه های جدیدی را برای ایجاد طراحی روز اضافه می کنیم. مثلا آشپزخانه بسته را با برداشتن یک دیوار می توان اپن کرد. یا طاقچه ها را تخریب کرد و طراحی های روز اجرا کرد. پله های قدیمی و سخت را شیک و امروزی کرد و اتاق های تو در تو را با برداشتن درها تغییر داد و به شکل های مدرن و امروزی تبدیل کرد. این ها همه کار راحت و جذابی است به شرطی که زیر نظر یک موسسه مطمئن و کارشناس در امور بازسازی ساختمان انجام بگیرد.

مراحل بازسازی داخل منزل

انجام کارهای بازسازی و امور آن یک کار تیمی است و یک نفر توان انجام همه آن کارها را ندارد. نیاز به یمک تیم تخصصی متشکل از بنا، نقاش، طراح دکور، برق کار و لوله کش است. و همه اینها هم باید زیر نظر یک مهندس و متخصص ساختمان انجام گیرد.

بازسازی هر منزل با منزل دیگر متفاوت است و بستگی به خرابی و عمر ساختمان و از همه مهمتر تغییراتی که مد نظر صاحب خانه است، بستگی دارد. اطمینان از استقامت منزل هم مورد مهمی است.

در ابتدا بهتر است که برای بازسازی داخل منزل بدون تخریب همه جوانب بررسی شود. به طور مثال اگر قصد انجام بازسازی ساختمان به شکال U را دارید باید کابیت ها و رنگ دیوارها هم تغییر کند و شاید تغییرات به نور و طراحی نور و روشنایی هم برسد.

بازسازی دیوارها

تخریب دیوارها و پارتیشن بندی فضا، تیغه چینی، نازک کاری، سیمان کاری و سرامیک کاری توسط یک تیم حرفه ای و معماری و گروه فنی باید انجام شود.

در اکثر بازسازی ها دیوارهای فرسوده به جز دیوارهای حمال را از بین می برند. تخریب این دیوارها باید با نظارت و حضور مهندسین انجام بگیرد. دیوارهای نم دار و خراب تراشیده شود و گچ دیوار را تا رسیدن به اجرا بتراشیم. بعد از آن دیوار را گچ و خاک کنیم تا خشک شود. سپس سفیدکاری با گچ را شروع می کنیم تا ظاهری خوب و مرتب و زیبا را بگیرد.

بازسازی سرویس ها

پس از اینکه بازسازی دیوارها تمام شد، نوبت به بازسازی و تغییرات در سرویس های بهداشتی می رسد. در بسیاری موارد نمنامک بودن دیوارها به دلیل ایرادی در سیستم وسایل سرویس های بهداشتی است. عایق رطوبتی این فضاها در گذر زمان فرسوده می شوند و از بین می روند. بهتر است که ایزوگام و قیرگونی داخل ساختمان تعویض شود. تا نم به دیوارها نرسد. کف تخریب می شود و عایق سازی و قیرگونی انجام می شود. البته عایق کاری فقط مخصوص سرویس های بهداشتی نیست.

بازسازی آشپزخانه

آشپز خانه در زیبایی منزل بسیار اهمیت دارد و در واقع قلب خانه است. امروزه با در نظر نگرفتن اپن جلوی اشپزخانه و کمک کردن به بیشتر بزرگ دیده شدن خانه نقش اشپزخانه در زیبایی منزل دو چندان شده است. قبل از هر چیزی این مهم است که آیا می خواهید جای آشپزخانه را تغییر دهید یا نه و سپس عایق کاری را انجام دهید. سپس مراحلی که در طراحی باید پیش رود انجام می شود.

بررسی سقف و ستون نیز از اهمیت زیادی در بازسازی ساختمان برخوردار است. ستون ها را اگر احتیاج به مقاوم سازی دارند را مقاوم باید کرد و سقفی که در اثر گرما و نم و سرما آسیب دیده باید تعمیر شود. اگر بالای سقف پشت بام است بهتر است عایق کاری هم بشود.

طراحی و بازسازی کمد و طراحی داخلی

بازسازی کمد و طراحی داخلی

تعویض در و پنجره ها

برای زیبایی و نیز بهینه کردن مصرف انرژی می توانید در و پنجره ها تعویض کنید و به روز نمایید. پنجره ها علاوه بر عایق حرارتی، عایق صوتی هم می شوند و از آلودگی صوتی در آرامش هستید.

بازسازی کرج

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها