بازسازی دکوراسیون داخلی کرج

شهریور ۳, ۱۴۰۰
0 نظر

بازسازی منزل

اگر از داخل خانه قدیمی خود احساس رضایت ندارید و آن احساس آرامش و راحتی را در منزلتان احساس نمی کنید، شاید نیاز به یک تغییر اساسی در منزلتان باشد و آن بازسازی دکوراسیون داخلی است. در بازسازی ساختمان طراحی دکوراسیون داخلی هم انجام می شود. با توجه به سلیقه و منزل شما تمام هماهنگی ها باید انجام شود تا یک مکان مطلوب برای استراحت و خواب در خانه فراهم شود. یک طراحی خوب در خانه باعث آرامش و آسایش شما است.

بازسازی دکوراسیون داخلی

برای بازسازی دکوراسیون داخلی چند شاخص اصلی وجود دارد که تغییر در آن ها باعث ایجاد یک تغییر اساسی در خانه می شود. مراحل بازسازی دکوراسیون داخلی به شرح زیر انجام می شود.

نوع پوشش در دیوار

پوشش دیوار

تصمیم گیری در اجرا و نوع پوشش دیوار

این مرحله بحث طراحی دکوراسیون داخلی است. در این قسمت شما انتخاب های زیادی را برای پوشش دیوارهای خود دارید. از این موارد می توان به پنل های دکوراتیو سه بعدی، سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری است. گزینه های بیشمار دیگری در این زمینه وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید. شما باید با توجه به شناخت از منزلتان و سلیقه شخصی خود انتخاب پوشش دیوار خود را داشته باشید.

بهتر است که در زمینه انتخاب نوع پوشش دیوار منزلتان با مشاوران و کارشناسان حرفه ای در این زمینه در ارتباط باشید و مشورت بگیرید تا بهترین انتخاب برایتان طراحی و اجرا شود.

با دیدن نمونه کارهای اجرایی در این زمینه که با دقت و بررسی اصول معماری داخلی صورت گرفته است، می توانید گزینه های خوبی را برای خانه خود بیابید.

رنگ آمیزی دیوارها و سقف ها در بازسازی دکوراسیون داخلی

در این قسمت از بازسازی شما تصمیم می گیرید که کدام نوع طراحی و نقاشی مطلبق سلیقه و نظرتان است. البته که طراحان دک.راسیون داخلی باید با توجه به هماهنگی و اصول معماری داخلی شما را در مشاوره این انتخاب همراه کنند.

رنگ هایی مثل قرمز، سبز، آبی و دیگر رنگ ها در طراحی داخلی و رنگ دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد ولی در نهایت کاملا سلیقه ای شخصی است و به انتخاب شما مربوط است. ولی انتخاب رنگ اصولی بسیار با اهمیت است.

انتخاب رنگ درست و اصولی در منزل بر همه موارد دکوری و طراحی خانه اثر دارد. شما باید درباره رنگ ها شناخت کافی را داشته باشید تا هماهنگی لازم در رنگ ها در منزل بین اشیاء و موارد طراحی دیگر ایجاد شود.

رنگ آمیزی کردن دیوار

رنگ دیوار

انتخاب آگاهانه رنگ ها

در بازسازی دکوراسیون داخلی برای انتخاب رنگ  باید اهمیت داده شود. حتی اگر دیوار بسیار کوچک باشد، شما باید هدف و خواسته تان را درباره آن دیوار اجرا کنید.

بازسازی آشپزخانه

با توجه به آگاهی و شناخت شما از رنگ ها و هماهنگی بین آن ها باید رنگ انتخابی تان هماهنگ با اساس درشت و دکوراتیو خانه باشد. مثل تابلوها و یا آثار هنری که در خانه قرار دارد.

توجه به نور خانه

در انتخاب رنگ دیوارها و سقف بهتر است که به نور خانه هم توجه شود. اگر خانه دارای نور طبیعی است، رنگ گرم انتخاب خوبی است و اگر نور خانه نا مطلوب است، بهتر است که از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضای شاد و دل باز را ایجاد کند.

ساختمان

نوسازی کف در بازسازی دکوراسیون داخلی

پس از انتخاب مراحل نام برده به گونه ای اصولی و درست، نوبت به کف خانه می رسد. باید بدانید که هر نوع کف، مشتری خاص خود را دارد. مشاوران در این امر بهترین انتخاب را برای شما آسان می کنند.

پس از انتخاب نوع کف و کفپوش در منزل، نحوه اجرا و نصب آن هم بسیار اهمیت دارد. یک اجرای اصولی و درست در کف در زیبایی و مطلوبیت فضای خانه بسیار با اهمیت است.

بازسازی آشپزخانه

در بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه و بازسازی آن بسیار مهم است. از نظر معماران آشپزخانه قلب خانه است. آشپزخانه در زیبایی دکوراسیون نقش مهمی دارد. مخصوصا این که بسیاری از آشپزخانه ها امروزه به صورت اپن هستند. برای بازسازی آشپزخانه می توان همه وسایل از جمله کابینت، اسباب و وسایل را به طور کلی تعویض کرد و بسیار پر هزینه خواهد بود. ولی روش های دیگری هم وجود دارد که نیازی به آن همه هزینه ندارد و تغییر زیبایی را در دکوراسیون منزل شما به وجود خواهد آورد.

نکات مورد توجه در بازسازی آشپزخانه
  • نوسازی درب کابینت ها
  • استفاده از وسایل جدید
  • ساخت یک کانتر زیبا برای ورودی آشپزخانه
  • نوسازی کف آشپزخانه
  • هم خانی با دیگر اجزای خانه
  • استفاده از ساختار جزیره ای

بازسازی سرویس بهداشتی

در بازسازی دکوراسیون داخلی بازسازی حمام و سرویس بهداشتی بسیار اهمیت دارد. اگر کارشناسان تشخیص دادند که باید شیرآلات و تاسیسات تعویض شود، حتما این کار را انجام دهید. این کار هزینه بر است و حتی بیشتر اگر از دیواری به دیوار دیگر انتقال یابد. عایق بندی دیوار و کف ها و تعمیر لوله کشی از مراحل مهم و اولیه این کار است. سپس نوبت طراحی در وسایل کاربردی و رنگ آمیزی و نوع آن است.

به طور کلی در بازسازی سرویس های بهداشتی و حمام الویت بندی بسیار مهم است. با توجه به کارکرد اصولی هر چه قدر هم کم هزینه باشد، بهتر است.

بازسازی اتاق خواب

در بازسازی اتاق خواب، این که چه کسی از آن استفاده می کند هم اهمیت دارد. اینکه اتاق خواب برای کودک است یا بزرگسال و آیا برای دختر بچه است یا پسر بجه بسیار اهمیت دارد. در بازسازی اتاق خواب، علاوه بر بازسازی و طراحی و رنگ دیوار و کف و سقف، کمد دیواری هم بازسازی می شود. در منزل های قدیمی معمولا کمد دیواری ها به صورت دیوارکشی وچهارچوب فلزی انجام می شد ولی امروزه از کمد دیواری های ام دی اف استفاده می شود.

دکوراسیون و چیدمان وسایل

دکوراسیون

سخن آخر

برای بازسازی دکوراسیون داخلی علاوه بر نظر شخصی صاحب خانه، رعایت اصول طراحی و معماری نیز بسیار مهم است. کارشناسان این مجموعه با در نظر گرفتن سلیقه افراد و رعایت اصول معماری داخلی بهترین طراحی و بازسازی را با کمترین هزینه برایتان انجام می دهند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها